adcov.com

Jak poprawić cholestrol HDL

Lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) w osoczu jest uważane za zdrowsze niż lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu. HDL cholesterol pomaga obniżyć całkowite ilości cholesterolu we krwi, co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. Możesz zrobić kilka prostych kroków, aby poprawić swój poziom HDL i są szczególnie skuteczne, gdy je połączyć.

Instrukcje

1 Zatrzymaj palenia. Lek jest łatwo dostępne, że zredukuje głód nikotyny, a można też znaleźć sesje doradcze pomocne. Lekarz powinien być w stanie polecić konkretny program, który może pracować dla Ciebie. Zaprzestanie palenia może poprawić poziom HDL o 10 proc.

2 Schudnąć. Jest to szczególnie ważne, aby zmniejszyć ilość tłuszczów, które można jeść, gdy jesteś ograniczania wydatków na ogólnych kalorii. Powinieneś otrzymać tylko 25 procent do 35 procent kalorii z tłuszczu, a tylko 7 procent kalorii powinno pochodzić z tłuszczów nasyconych. Możesz zwiększyć poziom HDL HDL o 1 mg na decylitr krwi (mg / dl) na co sześć funtów, które tracą.

3 Uruchom program ćwiczeń. Ćwiczenia aerobowe, które zwiększa tętno przez dłuższy okres czasu może znacznie zwiększyć poziom HDL. Należy wykonać energiczny ćwiczenie pięć dni w tygodniu przez co najmniej 30 minut w ciągu każdej sesji. Aerobik program ćwiczeń może zwiększyć poziom HDL o 5 procent w ciągu pierwszych dwóch miesięcy.

4. Uważaj na spożycie alkoholu. Kobiety powinny ograniczyć się do jednego drinka dziennie, a mężczyźni powinni mieć nie więcej niż dwa. Umiarkowane ilości alkoholu mogą zwiększyć poziom HDL, ale świadczenie to nie jest ogólnie uznane za wystarczające, aby uzasadnić wzrost spożycia alkoholu.

5 brać leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Niacyna jest szczególnie skuteczne i może zwiększyć poziom HDL nawet o 30 procent. Inne leki, które mogą zwiększać poziom HDL obejmują Lipitor, Lopidu i Zocor.