adcov.com

Jak pomóc Shin Szyny

Jak pomóc Shin Szyny


Biegaczy, biegaczy i innych sportowców, którzy doświadczają częstych ciśnienia uderzenia wzdłuż przedniej goleni mogą rozwinąć ich bolesność, rozciągającej się od przedniej części kości nogi do boków łydki. Według MayoClinic.com, szyny shin (zespół stresu przyśrodkowego piszczeli) są wynikiem przeciążenia mięśni i tkanek, które przyczepiają się do kości nogi, gdy sportowiec stawia powtarzające się ciśnienie na powierzchni, uruchamiając na nierównej powierzchni lub angażowanie się w działalności, takich jak tenis, gdzie częste są gwałtowne ruchy nóg. Na szczęście, na golenie szyny dobrze reagują na leczenie.

Instrukcje

1 Zrób sobie przerwę lub przełączyć się na niewielki wpływ ćwiczeń dać goleniach odpocząć. Ból i tkliwość z shin potrzebują czasu, aby uzdrawiać. Basen jest skuteczne ćwiczenia cross-szkolenia, które nie będą nasilać ból. Do treningu wytrzymałościowego, użyć krok-maszyna lub eliptyczny trener budowania wytrzymałości bez poddawania goleniach się więcej wpływu.

2 Ice ból. Umieszczenie kostek lodu w plastikowej torbie typu zip i zastosować je do 15-minutowych odstępach na obszarze przetargowym. Lód zmniejsza i zapobiega pęcznieniu i jest najbardziej skuteczne bezpośrednio po ćwiczeniach wpływu. Podnieść nogę i zawinąć w bandaże elastyczne, aby jeszcze bardziej zmniejszyć obrzęk.

3 Stretch i wzmocnić mięśnie piszczele. EmedicineHealth.com zaleca stopniowo zwiększając siłę mięśni w goleniach i powierzchni nośnej stopy i stawu skokowego, aby zmniejszyć skutki wykonywania uderzenia. Rozciągnąć przed i po pracy, zwracając szczególną uwagę na dolnej części nogi. Spróbuj stojąc na etapie tylko z przedniej połowie stopy na etapie trzymając na szyny do wsparcia. Powoli opuść pięty tak daleko, jak to możliwe, a następnie podnieść się na palcach. Powtórz 10 razy na odcinku.

4 Użyj over-the-counter (OTC) przeciwbólowy ból, takie jak ibuprofen lub paracetamol, aby złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk. W połączeniu z odpoczynku, lodu i elewacji, lek przeciwbólowy może pomóc zmniejszyć dyskomfort. Nie przekraczać dawki zalecanej na opakowaniu. Jeśli ból trwa lub się pogarsza, zobaczyć się z lekarzem w celu wykluczenia złamania stres.

5 Kup nową parę butów sportowych, jeśli twój nie ma już odpowiednią absorpcję uderzenia. Powtarzalne szok na kości piszczelowej (kości nogi) podczas jazdy zwiększa sportowe lub inne buty sportowe, kiedy tracą zdolność pochłaniania nadmiaru wpływ.

Wskazówki

  • Rozważ sobie łuk podpór w buty po uruchomieniu lokalu nieprzygotowany.
  • Skonsultować się z lekarzem, jeśli ból zwiększa się do punktu, w którym nie można dokonać codziennych zadań.