adcov.com

Jak pomóc Seniorzy Organizowanie rachunki medyczne

Seniorzy często narażone są na górę rachunki medyczne. Dla starszego, który jest coraz mylić lub zapomina, a może źle, myśli z tych rachunków mogą być przytłaczające. Medicare Labirynt może być jeszcze bardziej frustrujące. Jednak ważne jest, aby zachować rachunki medyczne zorganizowane, aby uniknąć overcharges i płacić rachunki na czas. Jeśli pomoc starszej osobie z ich rachunków medycznych, konieczne jest utworzenie prostego systemu, który działa.

Instrukcje

1 Corral wszystkie rachunki medyczne w jednym miejscu, i rozdzielić je na kategorie. Wszystkie rachunki z dr Smith iść w jednym stosie, a wszystkie rachunki z dr Jones przejść do innego. Rachunki ze szpitala go w innym. Uporządkuj je w kolejności chronologicznej. Piórem wyróżnienia, zaznacz datę doręczenia oraz datę ustawy jest spowodowane. Następnie zaznacz opłaty i numer telefonu, aby zadzwonić z pytaniami.

2 Mecz się każdego Wyjaśnienie świadczeń (EOBs) z każdego rachunku. To będzie łatwo zobaczyć, co Medicare wypłacane, a co jest obowiązkiem seniorów. Jeśli ma uzupełniający politykę podnosi gdzie skończył medyczne, załączyć te z dopasowanej daty doręczenia.

3 Sprawdź, foldery dla każdego dostawcy lub instytucji. Wyraźnie zaznaczyć nazwę na folderze. Aby było jeszcze łatwiejsze, kod koloru dokumenty. Rachunki doktora Smitha go w czerwonym folderu. Zielony folderu posiada rachunki za szpital. Umieść każdy folder, w osobnym folderze wiszącej. Kup mały szafce lub kosz do przechowywania folderów wiszące.

4 Doradztwo osoby starszej jesteś pomaga otworzyć i sprawozdań plików zaraz po ich otrzymaniu. Następnie, co najmniej dwa razy w miesiącu powinien przejść przez foldery, aby zobaczyć, co należy zwrócić. Powiedz mu, żeby oznaczyć rachunki z saldem zerowym z dużym "płatnego" naklejki.

5 Oferta wykonywanie połączeń do biur rozliczeniowych, jeśli starszy jest pewien oświadczeniu. Gabinety lekarskie są szczęśliwi, aby pomóc, ale będą to doceni, jeśli masz wszystkie potrzebne informacje podczas rozmowy.

6 Sprawdź, arkusz kalkulacyjny bonów seniora. Ona może czuć pewien, za pomocą komputera, ale można mieć wszystko razem i wydrukować arkusz dla jej recenzję.

Wskazówki:

  • Wiele miast posiada bezpłatny pomóc seniorów organizują swoje rachunki medyczne. Niektóre szpitale mają również tę usługę. Skontaktuj się z pierwszego biura burmistrza, a następnie wywołać lokalne szpitale lub Czerwony Krzyż. Jeśli starsza osoba zachoruje lub wykazuje oznaki demencji, może to być dobry pomysł, aby uzyskać moc finansową prawnikiem więc można płacić rachunki za jej pieniądze. Twój prawnik może doradzić jak to zrobić.