adcov.com

Jak pomóc ściągnięty nerwów

Ściśnięte nerwów może wystąpić, gdy nerwy są skompresowane, rozciągnięte lub ściśnięte przez otaczających tkanek, co powoduje objawy takie jak ból, osłabienie, mrowienie lub drętwienie. Stan może być spowodowany przez coś innego, że jest źle w organizmie, takich jak wybrzuszenia dysków w kręgosłupie lub nienormalnych narośli kostnych, ale może być również wynikiem czegoś tak prostego jak powtarzalne ruchy lub słabej postawy. W niektórych przypadkach, ściśnięcie nerwów może prowadzić do innych warunków, takich jak zespół cieśni nadgarstka. Możesz być w stanie pomóc ściągniętym nerwem poprzez zabiegi w domu; w cięższych przypadkach leczenie może wymagać pomocy lekarza.

Instrukcje

1 Połóż części ciała, która jest doświadcza przebity nerw. Jeśli to możliwe, należy unikać wszelkich działań, które wydają się nasilać objawy.

2 przejąć bez recepty leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub naproksen, aby uporać się z bólu i zapalenia. Jeśli ponad-the-counter leki nie zapewniają wystarczającej ulgi, porozmawiaj z lekarzem o bólu receptę leków.

3 Zapytaj swojego lekarza, czy noszenie szyny lub klamra by pomóc ściągniętym nerwem. Urządzenia te mogą być pomocne w ściśniętymi nerwów w pewnych obszarach ciała, takich jak nadgarstków.

4 Odwiedź fizjoterapeuta. Ona może pomóc ściągnięty nerwów, pokazując Ci ćwiczenia można zrobić, aby zmniejszyć nacisk na nerw chorego.

5 Porozmawiaj z lekarzem o kortykosteroidów zastrzyki, które mogą pomóc ściągnięty objawy nerwowe, zmniejszając ból i stan zapalny.

6 Rozważmy operację jeśli ściągniętym nerwem wciąż przeszkadza Ci po kilku miesiącach. Operacja może pomóc ściągnięty nerwów usuwając źródło ciśnienia. Typ zabiegu próby zależy od lokalizacji ściągniętym wzrokowego.

Wskazówki:

  • Możesz zapobiec ściągnięty nerwów utrzymując dobrą postawę i unikanie długich odcinkach działań powtarzalnych w miarę możliwości. Osiągnięcie zdrowej wagi i ukończenie regularne ćwiczenia wytrzymałość i elastyczność może także pomóc uniknąć ściągnięty nerwów.
  • Ludzie zwykle w pełni odzyskać od ściągnięty nerwów, ale w niektórych przypadkach może dojść do uszkodzenia lub długotrwałe powikłania. Wczesna diagnoza jest ważna w zapobieganiu uszkodzeniom i komplikacji, więc należy skonsultować się z lekarzem, jeśli środki są nieskuteczne leczenie w domu w leczeniu swój ściągniętym nerwem.