adcov.com

Jak pomóc obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Jak pomóc obniżyć wysokie ciśnienie krwi


Zgodnie z Texas Heart Institute w Szpitalu św Episkopatu Łukasza, więcej niż 72 milionów Amerykanów ma wysokie ciśnienie krwi, a ponad 20 milionów z nich nawet nie wiedzieć. Oni nie wiedzą, bo nie są często żadnych objawów, i zbyt wiele osób nie posiada sprawdzone ich ciśnienie krwi regularnie. Ponieważ wysokie ciśnienie krwi (znany również jako nadciśnienie) może prowadzić do zawału serca i udaru mózgu, ważne jest, że wszyscy pracują, aby utrzymać zdrowe ciśnienie krwi.

Instrukcje

1 Ćwicz regularnie. Surgeon General zaleca przynajmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie. Ćwiczenia pomagają w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, zmniejsza stres, a nawet chroni przed utratą masy kostnej. Spróbuj zmieniać obejmuje rutynowych aerobik, ćwiczenia budowania siły i elastyczności. Aby uzyskać więcej informacji na temat skutecznego wykonywania, odnoszą się do odpowiedniego pola poniżej.

2 utrzymać zdrową wagę. Utraty nawet 10 funtów może obniżyć ciśnienie krwi. Według National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI), utrata masy ciała jest najbardziej skuteczny w obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi u osób z nadwagą i już mają wysokie ciśnienie krwi. Sprawdź poniżej w sekcji zasobów na sugestie, w jaki sposób schudnąć.

3 Oglądaj spożycie soli. Najlepiej, chcesz jeść nie więcej niż 2400 miligramów sodu na dobę. To jest równoważne z jedną łyżeczkę soli kuchennej. Pamiętaj, aby czytać etykiety na produktach żywnościowych, aby sprawdzić zawartość sodu na porcję. Również spojrzeć na składniki leków. Na przykład, niektóre tabletki zobojętniające kwas zawiera sód.

4 Jedz zdrową żywność. DASH (Dietary Approaches to Stop nadciśnienia tętniczego) diety, ustanowiony NHLBI, zaleca następujące pokarmy: 6-8 porcji ziaren w porcji day4-5 warzyw na porcje day4-5 owoców na day2-3 obsługujących o niskiej zawartości tłuszczu lub tłuszczu wolne za day2 lub nabiał mniej porcji mięsa, ryb i drobiu na day4-5 porcji orzechów, nasion i ziaren na week2-3 suchych porcji tłuszczów i olejów na Day5 lub mniej słodyczy na tydzień

5 Nie palę. Palenie powoduje naczyń krwionośnych, utrudniając dla serca do pompowania wystarczającej krwi w całym organizmie. Twoje serce bije szybciej, a ciśnienie krwi wzrasta.

6 Ogranicz spożycie alkoholu. Wpływa alkoholu na ciśnienie krwi waha się od osoby do osoby. Ogólnie zaleca się, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi, ludzie powinni ograniczyć spożycie alkoholu do jednego lub dwóch drinków dziennie, lub równowartość jednego piwa i jeden kieliszek wina. Kobiety, które chcą obniżyć swoje ciśnienie krwi powinien mieć tylko jednego drinka dziennie.