adcov.com

Jak pomóc Dziecię zadławienia

Jak pomóc Dziecię zadławienia


Jeśli dziecko zaczyna się dusić, nie należy wpadać w panikę. Próbować usunąć ciała obcego i ponownym otwarciu dróg oddechowych dziecka.

Instrukcje

1 Upewnij się, że dziecko nie oddycha. Uważaj, aby zobaczyć, czy klatka piersiowa dziecka unosi się i opada. Słuchaj na dźwięk oddechu, ale nie wydać ponad 30 sekund, słuchania i oglądania, jeśli uważasz, że Twoje dziecko się dusi.

2 Shout głośno i poprosić kogoś, aby zadzwonić pod numer 911. Jeśli jesteś sam, przejdź do telefonu ze swoim dzieckiem i zadzwonić pod numer 911, jak jednocześnie próbować usunąć ciała obcego w gardle dziecka.

3 Trzymaj dziecko w pozycji zakrytej, umieszczenie dziecka wzdłuż na przedramieniu, szef wskazał na ziemię. Ciało dziecka powinien być twardy na swoim przedramieniu. Przygotuj swoje przedramię na udzie, jeśli to konieczne.

4 Dostarcz pięć solidnych ciosów plecy między łopatkami, za pomocą dłoni.

5 Jeśli dziecko nie zaczyna płakać po ciosami tyłu, położyć go lub jej twarz w górę w drugim ramieniu.

6 Podawać pięć pchnięć klatki piersiowej: Ustaw trzy palce w centrum klatki piersiowej dziecka, z środkowym palcem umieszczonym w wyimaginowanej linii między sutkami. Podnieś środkowy palec z klatki piersiowej i dwa pozostałe palce ciągu.

7 Patrz do ust niemowlaka do widocznego zablokowania. Jeśli nie widać śladu ciała obcego, próbują przewietrzyć dziecko z ust.

8 Połóż usta na nos i usta dziecka. Zrób uszczelnienie z ust i zdmuchnąć. Jeśli oddech nie porusza pierś dziecka w górę iw dół, przesuń głowę i szyję dziecka w nieco innej pozycji i spróbować dając jeden oddech.

9 Jeśli drogi oddechowe są nadal zablokowane, nadal z innym zestawem ciosów pleców i klatki piersiowej aż do pchnięć szkoleni przybycia pomocy medycznej.

Wskazówki:

  • Dzieci nie może nam powiedzieć, czy są one zadławienia, więc być czujnym na znaki: dziecko obracając niebieskie lub ciemna lub wyraźnie stara się oddychać. Jeśli widzisz łzy i dziecko cepy ręce i nogi, ale nie płacz słychać również podejrzewać zadławienie.
  • Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest zadławienie i jesteś przerażony, nie wahaj się zadzwonić pod numer 911 natychmiast. W tym samym czasie, choć rozpocząć powrót uciskanie klatki piersiowej i uderzeń.
  • Ta informacja nie ma być substytutem dla profesjonalnych porad medycznych lub leczenia.