adcov.com

Jak pokonać lęk społeczny

Jak pokonać lęk społeczny


Lęk społeczny może być wyniszczające i wstydliwe uczucie. Miliony Amerykanów cierpi z powodu lęku tłumy, grup, a nawet płacić w kasach w sklepach czy restauracjach. Zaburzenie to nie jest coś, co ludzie mają żyć, a są pewne podstawowe fundamenty, które pomogą przezwyciężyć lęk społeczny. Następujące kroki do naśladowania, gdy uczucie społecznie niepokój.

Instrukcje

1 Zadaj zaufaną osobę, aby towarzyszyć Ci w sytuacji społecznej, które czujesz się nieswojo. Możesz poprosić terapeutę lub współmałżonka, kogoś, kto pomoże Ci czuć się bezpiecznie.

2 Badanie sytuacji i zapoznać się z otoczeniem, gdy znajdziesz się w sytuacji. Zauważ, że nie ma żadnych niebezpieczeństw pobliżu namacalne i czuć twoje reakcje organizmu (tj ciężki oddech, puls, spocone dłonie, potrząsanie, itp). Wiedz, że twoje ciało reaguje na swój strach i nie umierają.

3 Wprowadź sytuacji lub umieścić z zaufaną osobą. Spójrz w zaufanej osoby do pomocy przewodnika i uspokoić. Wszystko będzie w porządku i że nie ma się czego obawiać.

4 Wiem, że można poradzić sobie z sytuacją, co dzieje się, jeśli jesteś zakłopotany lub przestraszony będzie zajmować się i a życie pójdzie dalej. Uświadom sobie, że krótkie śmierci, jesteś odporny i pamiętaj, że ludzie są tylko ludźmi.

5 Pobyt w sytuacji, przez co najmniej pięć minut na początku. Jeśli czujesz się już zbyt niespokojny, pozostawienie sytuacji i tylko wrócić kiedy już się uspokoił. Ten krok pozwala przyzwyczaić się do niepokoju i zintegrowane powoli do doświadczenia.

6 Pamiętaj kroki i powtórzyć je w razie potrzeby w każdej sytuacji, która powoduje, że niespokojne uczucia powstać. Pamiętaj, aby ćwiczyć techniki relaksacyjne i pozytywne, pocieszając własny talk pomóc znieść doświadczenie (y).

Wskazówki:

  • Techniki relaksacyjne są niezwykle pomocne w uspokajającym lęku społecznego; ćwiczenia oddechowe i medytacja może być stosowany w przypadku braku sytuacji przygotować się do rzeczywistych sytuacjach społecznych, które powodują niepokój.
  • Jeśli lęk jest paraliżujący, spójrz na specjalistą ewentualnych leków, aby pomóc swoim lękiem. .Many Leki przeciwlękowe pomóc ludziom, ale należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek nowych leków. Również wiele preparatów ziołowych (np., Ziele dziurawca zwyczajnego) działa dobrze, też.
  • Pracować na poczucie własnej wartości. Wiele niepokoje społeczne wynikają z poczucia niepewności i braku szacunku. Pozytywna Dyskusja siebie pomoże Ci uświadomić sobie, że nie ma się czego obawiać od większości ludzi.
  • Dołączenie do grupy wsparcia mogą być niezwykle pomocne w przezwyciężaniu lęku społecznego, ponieważ wiąże się bycie aktywnym towarzysko z grupą podobnie myślących osób z tym samym problemem. Idź z zaufaną osobę pierwsze kilka razy i spróbować zintegrować się więc można omówić swój problem.
  • Jeśli znajdziesz się w środku ataku paniki (pełne fledge duszności, drżenie, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej), pozostawienie sytuacji, dzięki czemu można powrócić do normalnego stanu metabolicznego. Udać się do lekarza, gdy stają się one często.