adcov.com

Jak pokonać ból nerwu trójdzielnego

Jak pokonać ból nerwu trójdzielnego


Wystarczy dotknąć policzek i czuje silny ból przez 10 do 15 sekund, po czym opada. Lub szczotkowanie zębów jest nie do zniesienia czasami. Może to być bóle z neuralgią nerwu trójdzielnego. Choć rzadko, to nie występuje i nie ma lekarstwa. Piąty nerw czaszkowy jest odpowiedzialny za ten stan, który wpływa na dzieci i dorosłych. Proste codzienne zadania lub zmiana temperatury może wywołać atak. Przezwyciężenie bólu jest procesem, który jest unikalny dla Ciebie i Twojego doświadczenia, co będzie oznaczać, opierając się na tradycyjnych i alternatywnych możliwości medycyny i technik zarządzania ból.

Instrukcje

Medycyna konwencjonalna wydechowy Opcje

1 Eksperyment z lekami, aby zmniejszyć ból. Leki, które pomagają są leki przeciwdrgawkowe (carbatrol, gabapentyny () i przeciwskurczowe) baclofenu Zgodnie z Mayo Clinic. Ponadto, stosowane są leki przeciwbólowe i przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina. Zwykle, lek jest najpierw zaproponował leczenie. Jednak, efekty uboczne mogą być gorsze niż stanie. Dać sobie wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie spróbować i ocenić kilka leków.

2 Zapytaj lekarza, czy zastrzyki są właśnie dla Ciebie. Alkohol i glicerolu zastrzyki dla tego stanu są skuteczne w niektórych pacjentów. Zastrzyki alkohol znieczulenia część twarzy, gdy ból się dzieje. Sterylny zastrzyk glicerol jest umieścić w studni trójdzielnego do zagłuszyć nerwy odpowiedzialne za ból.

3 Badania opcje chirurgiczne bólu. Według dr Miraj N. Siddiqui, gabinetach albo zagłuszyć lub dekompresji nerwów. Mikrokrążenia dekompresji, prąd elektryczny, kompresja nerwów zerwanie balon i wszystkie opcje są chirurgiczne.

Osiemdziesiąt do 90 procent pacjentów, którzy przechodzą operację są zazwyczaj bezbolesne na rok i 50 procent pozostaje w ten sposób na okres do pięciu lat, w zależności od klinicznego przeglądu artykułu napisanego przez dr Miraj N Siddiqui i wsp., Opublikowane w 2003 w "Szpitalu lekarza." Jednak, nerwoból nerwu trójdzielnego Stowarzyszenie ostrzega, że ​​ci, z nietypowym bólem (nie pomógł z leków) może wystąpić nasilenie objawów po operacji.

Znajdź Opcje Medycyna alternatywna

4 Przeglądaj opcji alternatywnych leków do leczenia. Mimo, że badania nie jednoznacznie wspierać, że techniki te są skuteczne, Mayo Clinic sugeruje spróbować akupunktura, biofeedback lub witaminy terapii.

5 zwalnia napięcie mięśni i stres. Myofascial Release Therapy lub chiropraktyka zmniejsza napięcie mięśni sprawia, że ​​ból gorzej, zgodnie z twarzy organizacji neuralgii. Nawet autohipnozy może zmniejszyć stres i niepokój, który towarzyszy przewlekły ból.

6 Użyj preparatów ziołowych. Niektóre zioła mogą zmniejszyć ból. Strona codziennego Zdrowia zaleca, imbir lub kapsaicyny papryka na znajdujący się w bólu. Esencje kwiatowe są nalewki, które można umieścić pod językiem do niepokoju lub bólu (niecierpka) w celu zapewnienia natychmiastowej ulgi.

Dowiedz się Pain Management Tools

7 Znajdź sposób na relaks, który pracuje dla Ciebie. Techniki relaksacyjne, takie jak medytacja czy joga uczyć przekroczyć ból i zminimalizować stres, który zwiększa go. Coraz masaż lub pisać pozytywne afirmacje również mogą pracować.

8 Prowadź dziennik bólu. Stowarzyszenie American Chronic Pain zaleca stosowanie dziennika bólu dla neuralgii nerwu trójdzielnego. Możesz śledzić, jak sen, dieta, ćwiczenia wpływają na nastrój i poziom bólu. Dopóki nie napiszę, nie możesz wiedzieć, co działa, czy nie, dla swoich objawów.

9 Praktyka techniki oddychania. Technika oddychania jednego nozdrza mogą zrelaksować ciało i umysł. Ćwiczyć oddychanie i obecnie przez lewą dziurkę przez 10 oddechów. Przełącza się na drugiej stronie na tej samej wysokości oddechów. Podczas ataku bólu, powolny oddech może zmniejszyć intensywność. Jak radzić sobie ze strony internetowej Paina proponuje zastosowanie aromaterapii robiąc głęboki oddech dla bólu.

Wskazówki:

  • Przyłączanie się do grupy wsparcia przewlekłego bólu może być źródłem komfortu i dodatkowych pomysłów zarządzania ból.
  • Pokonanie bólu nerwu trójdzielnego może trwać miesiące lub lata naprawdę występują. Bądź cierpliwy w siebie i technik można spróbować.