adcov.com

Jak podawania zastrzyków

Problemy zdrowotne mogą wymagać, aby dać lub otrzymać strzały codziennie, bez pomocy pracownika służby zdrowia. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo wykonywać wstrzyknięcia. Medyczny nauczy Cię, jak bezpiecznie i dokładnie przygotować i dać zastrzyk. Są kroki, aby pamiętać, jak przejść przez ten proces.

Instrukcje

Przygotowanie wtrysku

1 Umyj dokładnie ręce używając mydła, ciepłej wody i dużo tarcia stworzony przez pocieranie rąk i palce. Wytrzeć ręce w czysty ręcznik, aż będą całkowicie suche. Możesz również nosić rękawice gumowe.

2 Zbierz potrzebne materiały.

3 Rozpuścić lek w fiolce zgodnie z zaleceniami lekarza, jeżeli jest to konieczne. Wymieszać proszek leku w fiolce z kwoty przewidzianej sterylnej soli fizjologicznej lub sterylnej wody. Niektóre leki są w postaci gotowej do użycia fiolki.

4 Przetrzyj górną część fiolki wacikiem nasączonym alkoholem.

5 Odkryć igłę i wcisnąć go ostrożnie przez gumy na szczycie fiolki.

6 Wyciągnąć tłok strzykawki aż wypełnia wyznaczonym ilości leku. Jesteś gotowy, aby dać zastrzyk.

Szczegóły wtryskowe

7 Niech lekarz określić położenie na ciele do wstrzyknięcia leku.

8 Oczyścić teren strzał wacikiem nasączonym alkoholem i poczekać obszar do całkowitego wyschnięcia.

9 Ściśnij skórę w obszarze wtrysku z jednej strony. Trzymać strzykawkę w drugiej strony w ten sam sposób będzie można trzymać ołówek, ale nie dotykaj tłok.

10 Włożyć igłę do ściśniętej skóry pod kątem 90 stopni, a następnie zwolnić ściągniętej skóry.

11 Wycisnąć lek do organizmu, popychając tłok do końca. Weź igłę z widokiem wtrysku na samym kątem 90 stopni.

12 Zatrzymanie krwawienia w miejscu wstrzyknięcia przez przyłożenie nacisku z gazą lub wacikiem. Nie pocieraj powierzchnię.

13 Załóż pokrywę na igłę po dać zastrzyk, i umieścić jednostkę igły i strzykawki w bezpiecznym pojemniku. Użyj pojemnika, że ​​igła nie może przeniknąć.