adcov.com

Jak płacić podatki, gdy wygrasz rozliczenia

Jak płacić podatki, gdy wygrasz rozliczenia

Płatności gotówkowe rozliczenia się w różnych formach. Sąd wyroków i ugód pozasądowych stanowią większość rozliczeń pieniężnych, ale istnieją inne typy. Loterie, odszkodowaniach i zorganizowany rozliczenia sprzedaży są kilka innych rodzajów Rozliczenia bezgotówkowe. Bez względu na typ większość osiedli mają konsekwencje podatkowe. Ma decyzja jak pozornie proste czy podjęcie płatności ryczałtowych lub zorganizowany rozliczenia podatkowe daleko idące konsekwencje odpowiedzialności, a należy pamiętać, kiedy i jak zgłosić takiego dochodu w zeznaniu podatkowym.

Instrukcje

• Rozpoznaje typ rozliczenia środków pieniężnych, które otrzymaliście. Jeśli to było wielokrotnie ryczałtu, na przykład swojego podatku dochodowego będzie znacznie więcej niż Jeśli otrzymałeś zorganizowany rozliczenia lub renty.

• Badania różnych podatku sprawozdawczości dla tego rodzaju rozliczenia że otrzymałeś. Na przykład rozliczenie ryczałtu będzie musiał wykazać w zeznaniu podatkowym w całości za rok, w którym ją otrzymał. Osada zorganizowany, jednak jest w życiu renty, w tym odsetek wpływów, wolne od podatku i tam są nie pieniądze zarządzania obawy. Płatności są gwarantowane, zwykle przez firmę ubezpieczeniową, nadzorowanie renty.

• Określić charakter osady i konsekwencje podatkowe. Personal injury rozliczeń, na przykład, jest podzielony na różne części, każda z jego własnych problemów podatkowych. Odszkodowanie wyrównawcze (te pieniądze przyznane za utracony dochód z powodu kontuzji i wynikowy emocjonalne) nie podlegają opodatkowaniu. Moralne, większość form emocjonalnego nagrody i odsetki naliczone od płatności ryczałtowe podlegają opodatkowaniu.

• Dowiedzieć się, czy nie masz do wyboru ryczałtu i zorganizowany rozliczenia. Jeśli to zrobisz, renty oferuje korzyści podatkowe oczywiste. Nawet wygranych na loterii podjęte jako renty, a nie wolne od podatku, spowoduje znaczny wzrost rzeczywistej wypłatę.

• Wprowadź zarobki rozliczeń pieniężnych podatnika na linii 21 Form 1040 ("inny dochód"). Zwiększy to twój całkowity dochód do opodatkowania za rok o kwotę rozliczenia płatności. Na przykład jeśli twój dochód brutto za rok---W-2 płace i zarobki---był £26.000 i otrzymałeś rozliczenia o £32.500, twój dochód do opodatkowania będzie £58,500, znacznie zwiększając swoje obciążenia podatkowe i przy znacznie większych ugryzienie swoje zarobki i ceny rozliczenia.