adcov.com

Jak pisać historię Społecznej dla dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera, czy innych problemów z zachowaniem

Jak pisać historię Społecznej dla dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera, czy innych problemów z zachowaniem


Historyjki społeczne są bardzo skuteczne i sprawdzone metody pomocy dzieciom w spektrum autyzmu nauczyć się nowego zadania, umiejętności lub wiedzy. Ty też możesz napisać bibliotekę historie społecznych dla ukochanej osoby lub studentów, oszczędność tysięcy dolarów w specjalistycznych opłat.

Instrukcje

1 Użyj jeden arkusz, bez linii list wielkości papieru do projektu swoją historię dalej, a następne cztery do pięciu arkuszy użyć jako "Historia książki". Ogólnie rzecz biorąc, od sześciu do ośmiu pół strony do wnętrza opowieści działa dobrze, w zależności od tematu i wieku dziecka. Obejmują dwa kolejne połówki na okładce i na stronie "End" i masz 4 lub 5 całych arkuszy papieru. (Oczywiście, będziemy chcieli dodatkowe arkusze, na wszelki wypadek).

2 zanotować swoje punkty, aby. Wykonujemy punkt na każdej stronie, a każdy punkt prowadzi nas bliżej zachowania boisko. Numer do 8 lub 10 na arkuszu, pisanie Ustawianie na 1, a kończy się ostatniego numeru. Historia powinna rozwijać się w formie krok po kroku: Po pierwsze, następnej, ostatniej. Nadanie kolejność kroków pomaga im zapamiętać proces.

3 Włącz problem do pozytywnych zachowań. Decyzję w sprawie zachowania zmienić, a co chcesz zastąpić zachowanie z. W tym przykładzie użyjemy problem nie słuchanie nauczyciela, w wyniku nie przestrzegania wskazówek. Pozytywne zachowanie może być "Po Wskazówki w szkole".

4 Umieścić ustawienie w pozytywnym świetle. Celem tego kroku jest wprowadzenie ustawienia historii dla dziecka i uspokoić dziecko, że wszystko będzie w porządku. Jak w przypadku większości stron w historii, nie więcej niż 3-4 zdania na stronie jest dobra wskazówka. (UWAGA:. Choć nie zawsze w historie społecznych, to jest bardzo skuteczne napisać historię n "pierwszej osoby", tak jakby dziecko było opowiadający To daje twierdzącą jakość do historii.) Jeśli chcemy "ustawić etap "na następujące kierunki w szkole, można powiedzieć:" Będąc w szkole, może być zabawne Jestem tutaj, aby nauczyć się nowych rzeczy, Mój nauczyciel wie dużo Ona pomoże mi nauczyć się wielu nowych rzeczy ".... Z powyższego tekstu, mówimy o dziecko) to co ma zrobić z bycia w szkole, b) Dlaczego jesteśmy w szkole? Aby dowiedzieć się. c) wprowadzić element, który on / ona współdziała z, element kluczową zmianą. (Np Chcemy dziecko słuchać nauczyciela, więc nauczyciel jest krytycznym elementem przy ustawieniu.), D) kluczowy element może być z korzyścią dla dziecka. UWAGA: Dzieci z autyzmem mogą być bardzo zainteresowani w nieznane. Dokonywanie nieznane znany jest pocieszające.

5 uwaga poleceń. Dobry drugi punkt, aby to umieścić Zasadniczym elementem ważnego układu odniesienia. To przyciąga uwagę dziecka. Następnie kontynuować, na projekcie strony, notował punkty, które chcesz, aby dla każdej strony.

6 Powiedz, co chcesz, aby się stało. Następujące punkty / strony powinny odzwierciedlać zachowanie, które chcesz zobaczyć, a nie to, czego nie chce widzieć. Co jest czytane lub słyszał generalnie przetwarzane z większością słów używanych. Na przykład, po usunięciu jednego słowa ("Nie") z "Nie mów, gdy nauczyciel daje wskazówki", otrzymasz przeciwnego zachowania tego, co chcesz. "... Spójrz na nią, a ona daje mi wskazówki" jest lepszy.

7 Sprawdź, przekonujące argumenty. W następnej stronie tego przykład, mówimy do dziecka: "Następny postaram się myśleć o tym, co mówi. To może pomóc mi pamiętać lepiej!" Możemy powiedzieć dziecku, że jeśli on / ona myśli o tym, co mówi nauczyciel, nie będzie korzystne dla dziecka. UWAGA: dla dzieci z autyzmem, zwłaszcza HFA lub Aspergera, że ​​zapominają, a to jest frustrujące dla nich. Nadanie dziecku z autyzmem, aby pomóc narzędzi z frustracji jest zazwyczaj bardzo osobistej satysfakcji dla dziecka.

8 Wydobyć cel. Kolejnym krokiem pokazuje zachowanie cel. "Ostatnio, postaram się postępować zgodnie ze wskazówkami, jak blisko, jak to możliwe."

9 Sprawdź, pokój zmian. Upewnij się, że zasady są objęte wszelkie ewentualności. Na przykład, "może mam pytania na temat
kierunki. "Wiedząc, co zrobić, gdy nastąpi zmiana to kolejny uspokajający rzeczą dla dzieci na Autism Spectrum.

10 Kolejnym punktem w naszym przykładzie ilustruje daje więcej informacji: Pisanie instrukcji dół może pomóc mu zapamiętać kierunki. Tekst brzmi: "Czasami spisując wskazówki mogą być pomocne Jeśli mam dysk z zapamiętaniem kierunków, postaram się napisać je w dół.".

11 Owiń go. Zakończy się pozytywnym, optymistycznym punktem, który zachęca czytelnika do podjęcia starań w kierunku zachowania boisko. "Kiedy wskazówek, mój
Nauczyciel może pomóc mi się wiele nauczyć "UWAGA: Dla dzieci szczególnie z Aspergera uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, to nie jest chore, ale to przywilej!.

12 Wyobraź go. Mniej więcej z ilustracjami. Dodaj ilustracja obok próbki każdym etapie swojego projektu. Ilustracje mogą być tak proste, jak buźkę, trzymać dane, strzałka skierowana w coś podobnego do oczu i uszu. To nie jest konieczne, aby skomplikowane i szczegółowe zdjęcia, jako że może zwrócić uwagę od wiadomości. Ilustracje powinny wspierać tekst jako jeśli dziecko nie może odczytać słowa. Idealnie, wiadomość powinna być dość jasne, z samych zdjęć.

13 Wyciągnij go razem. Umieścić każdy punkt tekstu na własnej stronie pół, wraz z jego ilustracji. Nie zapomnij okładkę i strony końca i zszywki!

Wskazówki:

  • Używaj słów, które mają manewru, jak "Postaram się ..." zamiast "będę ...".
  • Możesz używać prostych aplikacji desktop publishing, takich jak MS Publisher lub Photoshop.
  • Krawiectwo historię dla dziecka pomoże mu lepiej lub jej dotyczą, takich jak "Carsona opowieści o jedzeniu różne tekstury żywności."
  • Uzyskać opinię na swojej dzieciaku! Historia ma być odczytane i ponownie przeczytać, tak że jest to jeden, że on / ona lubi.
  • Nie ograniczając. Używaj słów jak "czasami", "może", "... jak to możliwe." i "może" w miejsce DO lub nie.
  • Ogranicz ilustracje kolorów, które biorą więcej przetwarzania myślowego niż czarny i biały.
  • Nie pouczać. Zamiast uczyć!