adcov.com

Jak oszacować Porcja

Jak oszacować Porcja


Możesz nauczyć się rozpoznawać, czy część żywności jest w pełnym zakresie wielkości, ani zbyt duże lub małe. Większość restauracji służyć "pojedynczej porcji" posiłki, które rzeczywiście zawierają wystarczającą ilość żywności, aby nakarmić co najmniej dwie osoby.

Możesz korzystać z dwóch podstawowych metod oszacowania wielkości porcji. Z nich wybrać powinny być najłatwiejsze do zapamiętania. Gdy wiesz, jak oszacować obsługujących rozmiary, wszystko czego potrzebujesz to siła woli jeść tylko to, co wiesz, czego potrzebujesz.

Instrukcje

Szacowania Doręczanie Rozmiary: Metoda standardowa

1 Wyobraź sobie procesor pokera. Średnia przypomnienie porcja wykorzystuje procesor pokera jako sposób pomiaru około jedną łyżkę. Pojedynczy poker chip reprezentuje jedną porcję żywności, takich jak majonez, oleje, oliwki i masła. Dwa żetony reprezentują wielkość porcji jednego pliku cookie.

2 A teraz, wyobraź baseball. Jest to standardowy 1-cup wielkość porcji różnych produktów spożywczych. Są to pomiary 1-Cup za warzywa, takie jak marchew, brokuły i sałatek, a także popcorn, jogurt, płatki, makarony i zupy i chili.

3 Pomyśl o małej żarówki. Jest to o wielkości 1/2 porcji,-cup części zwykłego ziarna takie jak ryż i kuskus, mrożonego jogurtu lub lodów i pół filiżanki jagód.

4 Teraz, myśleć piłki golfowej. To jest standard dla porcji 1/4 Puchar, średnia dla orzechów, takich jak pistacje, orzechy włoskie lub rodzynki lub porcji hummus.

5 Wizualizacja ołówek. Długość nowego ołówka jest standardem, według którego do pomiaru pojedynczego wielkość porcji ucho kukurydzy lub banana.

6 Pamiętaj o wielkości talii kart, co jest porównywalne do jednej porcji mięsa - około 3 uncji.

7 Pomyśl o płycie kompaktowej. Na jednej płycie CD-ROM jest standardowy pomiar dla żywności, takich jak jeden wafel lub 1 uncja deli mięsa.

Szacowania Doręczanie Rozmiary: wbudowany metody

8 Służy do mięs i innych białek. Według Tosca Reno, co entuzjastów zdrowia, fitness model i autor Eat Clean Diet, każdy ma wbudowany Porcja prognozy w jego ręku. Patrząc na dłoni, można zmierzyć służąc, że jest dla ciała dla podstawowych grup żywności. Na przykład, jedna porcja mięsa lub białka można zmierzyć patrząc na dłoni i jedzenie kwoty, która nie pasuje.

9 Działanie porcja warzyw przez Bańki obie dłonie. Ilość warzyw, które mieszczą się w dwóch rękach cupped razem jest jedna porcja. Jednak wielkość porcji owoców to odpowiednik One Piece (jabłka, banany, pomarańcze, itp) lub ilości owoców, które mieści się na jednej miseczkowate strony, takich jak jagody.

10 Użyj jednej ręki do pomiaru cupped ziarna. Pojedyncza porcja ziarna, takie jak ryż, makaron, ryżowej, kuskus lub jęczmienia może być mierzone w ten sposób. Jedna porcja chleba wynosi około jednego plasterka.