adcov.com

Jak określić, czy pęknięcie błony bębenkowejPęknięcie błony bębenkowej nie jest niczym niezwykłym wydarzeniem zarówno dla dzieci i dorosłych. Pęknięcie błony bębenkowej jest dosłownie otwór w błony bębenkowej (bębenka), który występuje w wyniku wcześniejszego zakażenia, uraz do wewnątrz ucha lub zmiany ciśnienia wewnętrznego ucha. Coś tak prostego jak hałas zbyt blisko ucha lub przeziębienia, powodując dysfunkcję trąbki Eustachiusza, może doprowadzić do pęknięcia błony bębenkowej. Jak można sprawdzić, czy masz pękniętego bębenka?

Instrukcje

1 ból uszu mogą wystąpić pęknięcia błony bębenkowej, jeśli przyczyną jest traumatyczne. Na przykład wiele pękniętego bębenki wystąpić w wyniku dobrze, co oznacza próbę usunięcia woskowiny z spinki do włosów lub atramentu pióra. Przypadkowo wkładając te obiekty zbyt głęboko do przewodu słuchowego mogą doprowadzić do pęknięcia błony bębenkowej, co może być dość niewygodne więc słuchać swojej matki i utrzymania ostrych przedmiotów z ucha.

2 Zmniejszona słuchu może nastąpić w wyniku pęknięcia błony bębenkowej. Błona bębenkowa pomaga przekształcić fale dźwiękowe w sygnały nerwowe, które są przekazywane do mózgu. Pęknięcie błony bębenkowej nie jest w stanie skutecznie przetwarzać fale dźwiękowe.

3 wodnista wydzielina z ucha, który jest sporadycznie krew odcieniem może towarzyszyć pęknięcia błony bębenkowej. Infekcje ucha dość często występuje. Płyn, który zgromadził za błoną bębenkową zostaje zainfekowany powoduje ból, gorączka i zwiększonego ciśnienia w uchu środkowym. Czasami ciśnienie ucha środkowego powoduje spontaniczne pęknięcie błony bębenkowej, umożliwiając zainfekowanego ucha do spuszczania płynu z przestrzeni ucha środkowego. Ból od zapalenia ucha może rzeczywiście poprawić po występuje perforacja.

4 Dzwonienie w uchu znany także jako szum w uszach może towarzyszyć pęknięcia błony bębenkowej.

5 błona bębenkowa jest cienkie membrany oddzielające przestrzeni ucha środkowego od zewnętrznego kanału słuchowego. Liczba delikatnych struktur odpowiedzialnych za równowagę i słuchu znajdują się w uchu środkowym. Pęknięcie błony bębenkowej może pośrednio powodować krótkie epizody zawrotów głowy lub zawroty głowy (pokój przędzenia).

6 Od przestrzeni ucha środkowego i nos są połączone przez trąbki Eustachiusza dmuchanie nosa po podtrzymania pęknięcie błony bębenkowej może stworzyć dmuchanie lub gwizd w uszkodzonym uchu, że niektórzy ludzie uważają, niepokojące.

Wskazówki:

  • Jeśli masz pękniętego bębenka ważne jest, aby nie wkładać do ucha
  • Unikać dmuchanie hałasu.
  • Nie dopuścić wody do ucha, podczas brania prysznica lub kąpieli.
  • Pękniętego bębenki zwykle leczyć w 6 do 8 tygodni.
  • Uszkodzenie słuchu związane z pękniętego bębenka są zwykle przemijające.