adcov.com

Jak odzyskać z Twisted Ankle

Jak odzyskać z Twisted Ankle


Skręcone kostki lub skręconą kostek, występują, gdy więzadła w kostce są rozciągnięte lub skręcone w niewłaściwy sposób. Zdarza się, przez upadki, poślizgnięcia, potknięcia lub lądowania źle. Zazwyczaj poza więzadła są uszkodzone. Wewnątrz uszkodzenie więzadła jest rzadkością. Obrzęk powoduje wiele bólu. Skręciłem kostki różnią się ciężkością. Skręcenie leczy łagodne w tygodniu, ale zły może potrwać miesiąc lub więcej. Przed podaniem jakiejkolwiek opieki, sprawdź przerw. Złamane kości natychmiast potrzebują lekarza uwagi.

Instrukcje

1 Weź wagi off uszkodzonej kostki. Usuń skarpety i buty. Zawinąć zamrożoną okład z lodu wokół spuchniętą kostkę i umieścić inny okład z lodu na zamrożenie na później.

2 Owiń bandaż na tyle mocno trzymać okład z lodu bezpiecznie, ale nie na tyle mocno, aby odciąć krążenie. Użyj klipów do mocowania bandaż na miejscu. Kompresja zmniejsza obrzęk i oferuje wsparcie.

3 Ustaw skręconą kostkę na krześle. Podnosząc kostkę pomaga zmniejszyć obrzęk.

4 Kontynuuj, aż opuchlizna jest w dół. Zmień okłady z lodu co trzy do czterech godzin. Po obrzęk jest w dół, bandaż może być potrzebne do wsparcia.

5 Aby rozpocząć chodzenie, delikatnie położyć masę na kostce. Jeśli boli, zatrzymać i kontynuować leczenie.

Wskazówki:

  • Zamień lód pakuje raz na godzinę w ciągu pierwszych 12 godzin. Zwiększenie czasu z każdym opakowaniu jako postępu dzień. Kule mogą być potrzebne, aby chodzić na kilka dni.
  • Jeśli skręcenie nie poprawi w ciągu 24 godzin, lub nie jest ostry ból lub zasinienie, udać się do lekarza.