adcov.com

Jak odzyskać Z Torn więzadła rąk

Torn więzadła w dłoni, choć powszechne, szczególnie dla osób uczestniczących w lekkiej atletyce, zmieniać nasilenie. Częściowe rozdarcie może być traktowane w domu i nie wymaga operacji. Kompletny łza często wymaga operacji, aby całkowicie wyleczyć. Poprawa każdego typu łza wymaga odpoczynku i leczenia.

Instrukcje

Poprawa

1 Połóż rękę. Jest absolutnie konieczne, aby odpocząć kontuzjowanego więzadła przez co najmniej 48 godzin po urazie. Unikać wszelkich działań, które mogłyby jeszcze bardziej pogorszyć go. Nie musisz stracić pracy tak długo, jak twoja praca nie wymaga pracy ręcznej. Wpisanie lub pisania może być problematyczne.

2 Ice więzadła. Zastosuj lodu owinięte w ręcznik lub innej tkaniny do szkody w odstępach 15-minutowych, raz na godzinę w pierwszym dniu. Na kolejnych dni, lód rękę przez 15 minut raz na 3 godziny. Lód zmniejsza obrzęki i pozwala na prawidłowy przepływ krwi do więzadła.

3 Nosić klamrach rąk. Specjalnie zaprojektowane klamry świadczone przez lekarza zapewni, że ręka jest utrzymywane w bezruchu i we właściwej pozycji gojenia. Klamra powinna być na tyle, aby utrzymać rękę sztywny mocno, ale nie tak mocno, że zwęża przepływ krwi.

4 Weź leki przeciwzapalne. Lekarz może dostarczyć przeciwzapalne, które zmniejszają stan zapalny, obrzęk i ból wokół kontuzjowanego więzadła. Over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i Tylenol może skutecznie działać.

5 Podnieś rękę. Trzymając rękę wyniesiony wyżej niż serce będzie upewnić się, że krew nie wokół uszkodzonego więzadła. Wysokość zmniejsza obrzęk i pozwala rannych więzadła szybko i prawidłowo leczyć. Aby upewnić się, że ręka pozostaje podwyższona w czasie snu, prop na rękę za pomocą poduszki lub inne rekwizyty podnoszące. Staraj się spać na plecach.

Wskazówki:

  • Jeżeli ból i obrzęk trwają dłużej niż trzy dni, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.