adcov.com

Jak odzyskać z mini-Stroke

Mini-udaru jest rzeczywiście przemijający atak niedokrwienny (TIA), który jest podobny do "regularnego" skoku, ale to nie tak długo i ma niewiele, jeśli jakiegokolwiek długotrwałe uszkodzenia ciała. Mini-udaru może dać pewne wskazówki, które mogą mieć rzeczywisty skok w późniejszym życiu. Jeden z trzech osób, które cierpią z mini-udaru doświadczy standardowy skok, czasami w mniej niż rok TIA. W większości przypadków, najlepszą formą wyjścia z mini-udaru polega leczenie, aby zapobiec rzeczywisty skok.

Instrukcje

1 skonsultować się z lekarzem. Jeśli cierpiał mini udar, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ stan zdrowia może być "znak ostrzegawczy", który będzie musiał stawić czoła rzeczywisty skok w późniejszym życiu. Lekarz może umieścić w miejscu właściwego leczenia i odzyskiwania plan opieki dla swojego zdrowia i kondycji.

2 Rozpocznij przyjmowanie aspiryny po doświadczeniu mini udar. Według Klinice Mayo Zastosowanie aspiryny jest bardziej elastyczny niż leczenie z odzysku na mini-udaru. Ten lek bez recepty może rzeczywiście pomóc utrzymać liczbę płytek krwi sklejaniu się i powoduje tworzenie się skrzeplin, które mogłyby wywoływać rzeczywisty skok. Przed podjęciem aspirynę skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to kolidować z innymi lekami, które zażywasz.

3 Zmień swoją dietę. Aby w pełni "odzyskać" i zmniejszyć potencjał rzeczywistego skoku, lekarz może zalecić zmianę diety, zmniejszenie ilości sodu, cholesterolu i tłuszczu, podczas gdy zwiększenie ilości owoców i warzyw.

4 Rozpocznij coraz więcej ćwiczeń. Inną formą leczenia po mini skoku jest zwiększona ilość ruchu, najprawdopodobniej na dzień. To może poprawić ogólny stan zdrowia i utrzymać wagę w ryzach (czynnik ryzyka), jak również obniżyć ciśnienie krwi (dodatkowy czynnik ryzyka).

5 rzucić palenie. Jeśli palisz i cierpią z mini-udar, to jest wskazanie, że nadszedł czas, aby zakończyć. Możesz omówić swoje możliwości rzucenia się z lekarzem, aby wymyślić najlepszy plan, aby pasował do Twojego stylu życia.

6. Ogranicz spożycie alkoholu. Innym sposobem odzyskiwania i pielęgnacji mini-udaru jest ograniczenie (lub zatrzymanie) spożycie alkoholu. Zgodnie z Mayo Clinic, maksymalna ilość napojów alkoholowych należy spożywać jeden drink dla kobiet i dwa drinki dla mężczyzny.

Wskazówki:

  • Czasami operacja jest wskazana, aby wyczyścić tętnice szyjne jakichkolwiek depozytów lub zbudować-up, który spowodował mini-udar i może potencjalnie spowodować rzeczywisty skok.