adcov.com

Jak odzyskać Od incydentu zadławienia

Jak odzyskać Od incydentu zadławienia


Dławiąc incydent jest bardzo traumatyczne, zarówno dla ofiary i ludzi, którzy świadkami epizod. Rodzina i przyjaciele, w szczególności, mogą znaleźć się wstrząśnięty po obejrzeniu ukochanej walkę o jej życie. Ofiara prawdopodobnie w szoku, jak również, a może mieć odniesione obrażenia lub innych uszkodzeń, które będą jej potrzebne do odratowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyjść z wypadku zadławienia.

Instrukcje

1 Sprawdź, aby upewnić się, że ofiara oddycha normalnie. Może kaszel duszący obficie po incydencie. Jest to naturalne i oznacza, że ​​przeszkody zostały usunięte.

2 Zachęcaj ofiary usiąść. Wydłużony okres czasu bez tlenu zmniejsza przepływ krwi do mózgu, co może spowodować, że osoba z zemdleć.

3 Sprawdź osobę oznak urazu głowy, zwłaszcza jeśli ofiara była sama, kiedy zaczął zadławienie. Mógł spadł lub uderzył głową w jakiś inny sposób.

4 Sprawdź, innych rodzajów urazów, takich jak żebra, które mogą być popękane podczas wykonywania manewru Heimlicha, czy na innej osobie lub sobie.

5 Sprawdź serca ofiary, aby upewnić się, że jest to normalne. Tętno spoczynkowe zmienia się wraz z wiekiem, ale chcesz się upewnić, puls jest regularny i silny.

6 Zadzwoń 911 w przypadku poważnych obrażeń lub uporczywe zawroty głowy.

7. Dyskusja na temat tego, co się stało, zwłaszcza z wszelkimi dzieci uczestniczących. Dyskutować, czy sytuacja może być unikane lub traktowane lepiej w przyszłości.

8 Daj poszkodowanego dodatkowe TLC na resztę dnia, szczególnie jeśli jest to dziecko. Trochę więcej uwagi i czułości pomoże mu odzyskać szybciej.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że każdy z domowników wie, co zrobić w razie wypadku zadławienia. Przygotowywane pomoże członkowie rodziny reagować szybko, zmniejszając ryzyko poważnego i trwałego uszkodzenia.
  • Dławiące incydenty są zawsze nagłe i nieoczekiwane. Dzieci mogą być szczególnie traumatycznym takiej szczotki z bliskiej śmierci, ale wiedząc z góry, że takie wydarzenie jest częścią życia może pomóc im odzyskać lepiej psychicznie po to się skończy.
  • Nie nadal wykonywać manewr Heimlicha raz ofiarą ponownie oddychać. Można zrobić poważne szkody w ten sposób.
  • Gdy ofiara może kaszleć lub porozmawiać ponownie, nie więcej natychmiastowe działania należy podjąć, nawet jeśli usuwany obiekt nie został wyrzucony. Jest często połykać bez wiedzy ofiary.