adcov.com

Jak odbudować masę kości

Jak odbudować masę kości


Utrata masy kostnej poważnie zwiększa ryzyko kalectwa i złamań. Osteoporozy, stanu posiadania porowatych kości, jest jednym z najczęstszych przyczyn zmniejszoną masą kostną. W Stanach Zjednoczonych, ponad 10 mln osób ma osteoporozę, podczas gdy ponad 34 mln cierpi z powodu utraty masy kostnej. W celu odbudowania swojego masy kostnej, ważne jest, aby z bliska przyjrzeć zdrowia i stylu życia. Może chcesz rozpocząć przebudowę kości masa jak najszybciej, aby uniknąć skutków o kruche kości i osteoporozy.

Instrukcje

1 Ćwicz regularnie, aby zwiększyć siłę i masę kości. Działania takie jak jogging, spacery, schodach i podnoszenie ciężarów wymaga mięśnie i ciało, aby przeciwdziałać grawitacji. Robienie tych działań przez co najmniej 30 minut, trzy lub więcej razy w tygodniu, może pomóc uniknąć utraty kości i zwiększenie zdrowia kości.

2 Dołącz żywności, które są bogate w witaminy D w codziennej diecie. Pokarmy, które zawierają wątroba, mleko, ryby obronny słonowodne i żółtka może pomóc odbudować masę kostną.

3 Jedz żywności, który ma wysoką zawartość wapnia, niezależnie od wieku. Twoja szczytowa masa kostna osiąga w swoich latach 30., czyli należy jeszcze podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby chronić swoje kości w młodym wieku. Niektóre pokarmy bogate w wapń to konserwy rybne z kości, mleko, ser, jogurt i zielone, liściaste warzywa.

4 15 minut spędzić dzień w słońcu. Ekspozycji na słońce pozwala organizmowi zwiększyć poziom witaminy D.

5 Podjęcie niezbędnych leków w celu zwiększenia masy kostnej, jeśli zdiagnozowano osteopenię lub osteoporozę. Mając osteopenię oznacza, że ​​masa kości jest poniżej normalnych, ale jeszcze nie jest wystarczająco niski, aby być zdiagnozowane jako osteoporoza. Niektóre leki, które można podjąć, są kalcytonina, bisfosfoniany, teryparatyd i raloksyfen. Lekarz będzie mógł przepisać je z właściwej diagnozy.

6 Czy poziom hormonów w organizmie sprawdzić, czy jesteś kobietą przeżywa swój pomenopauzalnym etapie. Utrata estrogenów, co następuje menopauza, zmniejsza masę kostną i zwiększa szanse utraty masy kostnej. Może trzeba mieć hormonalnej terapii zastępczej, aby odbudować swoje masy kostnej.