adcov.com

Jak ocenić wadami słuchu u dzieci

Mowa-American Language-Hearing Association (ASHA) ustaliła wytyczne do oceny uszkodzenia słuchu u dzieci. Ważne jest, aby rozpocząć z badań przesiewowych słuchu prowadzonych odpowiedniej dla wieku przez wykwalifikowanego lekarza. Jeśli Twoje dziecko nie przejdzie badań przesiewowych, aby ustalenia dotyczące testów audiometrycznych licencjonowaną, z certyfikatem Asha audiologa. Omów wyniki różnych badań i zrozumieć, jaki rodzaj upośledzenia dziecko ma słuchu.

Instrukcje

1 Ustal odpowiedni rodzaj badania przesiewowe słuchu, w zależności od wieku dziecka i poziomu rozwoju. Seanse słuchowe szybko podzielić dzieci na dwie grupy: tych, którzy przechodzą badania i tych, którzy tego nie robią. Noworodki i niemowlęta są sprawdzane przez otoemisje akustyczne (niesłyszalne odpowiedzi od ślimaka, kiedy ucho jest stymulowane przez dźwięk) lub słuchowych odpowiedzi pnia mózgu (elektrod umieszczonych na głowie do pomiaru fal mózgowych w odpowiedzi na dźwięki). Starsze niemowlęta i małe dzieci są sprawdzane przez wizualnej audiometrii zbrojenia (szkolenia dziecko patrzeć w kierunku dźwięku) lub audiometria zabawowa (szkolenia dziecko umieścić blok w pojemniku, gdy słyszy dźwięk). Przedszkolaki dobrze reagują na uwarunkowanym zabaw audiometrii. Dzieci w wieku szkolnym mogą być skutecznie ekranowane z konwencjonalnej audiometrii, podnosząc ręce, gdy słyszą dźwięk w słuchawkach.

2 Wybierz się z wykwalifikowanym lekarzem przesiewowe. Wybierz audiologa z certyfikatem kompetencji klinicznych (CCC-A) z ASHA, patolog mowy i języka z certyfikatem Asha z kompetencji klinicznych (CCC-SLP) lub pracownika wsparcie pracy pod nadzorem wykwalifikowanego audiologa. Poszukaj audiologa lub patolog mowy i języka, który prowadzi również aktualną licencję państwową w jej specjalności.

3 Jeśli dziecko nie przejdzie badania przesiewowe, umówić się na spotkanie na więcej testów audiometrycznych ostatecznego przez licencjonowanego, Asha certyfikat audiologa. Ta sesja badania może obejmować badanie fizykalne ucha, testy z ucha środkowego do identyfikacji barier fizycznych do słuchu, audiometrii tonalnej i audiometrii mowy. Audiometria tonalna jest wykonywana w dźwiękoszczelnej kabinie, aby zobaczyć, co uelastycznia dziecko słyszy. Audiometria mowy wskazuje na poziom, na którym dziecko może słyszeć i powtarzać dwa proste sylaby słów.

4 Omów wnioski z testów audiometrycznych z audiologa. Ona może powiedzieć, czy Twoje dziecko ma ubytek słuchu, a co, że stopień utraty jest. Ona może również sklasyfikować na utratę słuchu jako utraty słuchu spowodowane przez nieprawidłowości w zewnętrznej i / lub ucha środkowego, z niedosłuchem odbiorczym od odziedziczonych lub nabytych zaburzeń ucha wewnętrznego lub zaburzenia przetwarzania słuchowego, który występuje, gdy mózg ma problemy z interpretacją brzmi.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że Twoje dziecko jest wygodne i dobrze wypoczęty do badań przesiewowych słuchu i badania audiometryczne. Zmęczony, głodny, dziecko nie będzie reagować normalnie, a wyniki mogą być niedokładne.
  • Uważaj na nieuczciwych dostawców, którzy nie są licencjonowanych lub certyfikowanych do przeprowadzenia badania słuchu. Zapytaj o edukacji usługodawcy, licencji i certyfikacji Asha.