adcov.com

Jak ocenić skalę bolący guz

Ocena nasilenia bolący guz (palucha koślawego), czy przez lekarza lub samodzielnie, jest konieczne przed prawidłowo traktując go. Ciąg dalszy ocena pomaga w ocenie, czy leczenie zachowawcze z powodzeniem prostowania palca. Do niedawna stosowane tylko lekarze Manchester skalę do mierzenia przyśrodkowej odchylenie śródstopno (MTP) przegubu względem dużego palca. Jednak, jak wynika z badania 2010, dokładność pacjentów za pomocą skali do samooceny nasilenia bolący guz jest dopuszczalne.

Instrukcje

1 Drukuj każdy znormalizowany fotografię czterech klasach palucha koślawego na prawej lub lewej stopy lub obu stóp (patrz odniesienia 2).

2 Umieść każdy obraz obok niewyrównany palca lub palców i określić, które z czterech gatunków najbardziej koreluje z pozycjonowaniem. Mark z "X"

3 skupić swoje wysiłki na utrzymanie zdrowych nóg, jeśli umieszczony znak "X" na "nr deformacji = 0." Unikaj butów, w tym niewłaściwie dopasowane buty spiczasty-toe i obcasy większej niż jeden i pół cala. Rozciągnąć ścięgna i wzmocnienie więzadeł mięśni poprzez rozciąganie i ćwiczenia stóp codziennie. Zapobiec rozwojowi nadmiernej pronacji w stopach (spadł łuki lub płaskie stopy) przez świadomość dobrej postawy i zrównoważonego dostosowania miednicy i kolanach.

4. Utrzymuj zdrowe nogi i zapobiec dalszej progresji deformacji, jeśli umieszczony znak "X" w obu "Mild deformacja = 1" lub "umiarkowane zniekształcenia = 2". Jak w przypadku wszystkich etapach bolący guz, nosić szerokie buty toe-box z odpowiedniego wsparcia. Rozciągnąć ścięgna i wzmocnienie więzadeł mięśni poprzez rozciąganie i ćwiczenia stóp codziennie. Idealnie, nosić szynę Zespół cieśni kanału nadgarstka, który stabilizuje łuk śródstopia i ściąga duży paluch od mniejszych palców podczas chodzenia, więc korekta bolący guz występuje w całym zakresie ruchu.

5 Skonsultuj medycznego przed wykorzystaniem szyny Zespół cieśni kanału nadgarstka, jeśli umieszczony znak "X" na "Zaawansowane deformacja = 3". W międzyczasie, nosić szerokie buty toe-box z odpowiedniego wsparcia i nosić wsparcie łuku stopy lub średniej nawias, w celu stabilizacji kości śródstopia i wziąć ciśnienie od bolesnej bolący guz podczas noszenia butów.

6 Powtórz tę ocenę po sześciu do ośmiu tygodni codziennego leczenia do pomiaru czy odchylenie przyśrodkowej zmniejszyło. Jeśli tak, to gratulacje i kontynuować leczenie niechirurgiczne. Jeśli nie ma poprawy, należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej.