adcov.com

Jak obsługiwać i unieszkodliwić Sharps

Jak obsługiwać i unieszkodliwić Sharps


Tylko jeden kutas zainfekowanego igły i można zawrzeć patogen krwiopochodnych, takich jak AIDS, zapalenie wątroby typu B lub typu C. Jeśli jesteś pierwszy odpowiadający lub dostawca medycznej, może trzeba użyć igły, aby uratować życie. Utrzymać siebie i innych bezpiecznych wiedząc, jak obsługiwać i zbywać śruty. Śledź zaledwie kilka kroków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się patogenów przenoszonych przez krew.

Instrukcje

1 Otrzymuj profesjonalne szkolenia na temat sposobu obsługi i zbywania śruty. Organizacje takie jak Administracji Bezpieczeństwa i Służba Zdrowia lub Czerwonego Krzyża zapewnić szkolenia.

2 Nosić rękawice lateksowe, gdy obsługa śrutę.

3 Informuj pacjenta przed wstrzyknięciem. To może pomóc uniknąć gwałtownych ruchów, które mogłyby prowadzić do niepożądanej igłą.

4 Za pomocą techniki głośnomówiącego podczas przechodzenia śrutę między ludźmi. Umieść ostre w przenośnym sterylnej basenu i przekazać całą miednicę.

5 Zużyty śruty prawidłowo. Nie Igłę i zakręcić natychmiast umieścić je w pojemniku odpornym na przebicie zagrożenia biologicznego.

6 Zgłoś żadnych obrażeń, które wynikają z skażone ostre. Śledź właściwej procedury dla tego typu wypadków. Procedura obejmuje badania krwi, zarówno dla pacjenta, jak i wtryskiwacza.

Wskazówki:

  • Rozważ używanie urządzenia zabezpieczające igłą na śruty.
  • Stanowisko Biohazard odporna na przebicie pojemnika poza zasięgiem dzieci.
  • Nie przechodzą śruta z ręki do ręki.
  • Czy nie przepełniać pojemników o zagrożeniu biologicznym.