adcov.com

Jak obsługiwać Bipolar Pacjenci

Depresja i Bipolar Pomoc Sojusz zauważa, że ​​istnieją 5,7 mln dorosłych w Stanach Zjednoczonych cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Choroba znana jest również jako depresja maniakalna; pacjenci napotykają poważne "wzloty" i "upadki"; jednak zgodnie z DBSA, mają tendencję do zwiększania się ilości upadki niż wzloty. W rezultacie, do czynienia z dwubiegunowym pacjenta może być doświadczenie emocjonalne opróżniania. W przypadku zastosowania pewnych technik, można obsługiwać go skutecznie.

Instrukcje

1 Rozumiem, że choroba afektywna dwubiegunowa jest chorobą na całe życie. Musisz świadomie zdecydować o tym, czy można obsługiwać dbanie o pacjenta. On może mieć cykle wellness, ale są nieprzewidywalne; Dlatego nikt nie może odczytać, kiedy i na jak długo pojawią się jego objawy. Wie, od początku, że twoje obowiązki będzie ciężki.

2 Mówmy o depresji dwubiegunowej. Wizyta w miejscowej bibliotece czytać książki na ten temat. Zobacz sekcję Zasoby tego artykułu na stronie internetowej DBSA, który ma szeroki przegląd na choroby. Mają także grupy wsparcia online, możesz dołączyć. Możesz porozmawiać i uzyskać cenne informacje zwrotne od innych członków.

3. Dowiedz się, wyzwalacze, które mogą spowodować, że pacjent miał epizod. Na przykład, jeśli wiesz, ona się bardzo przygnębiona, jeśli można mówić o pewnej osobie, powstrzymać się od tego. Według Bipolarworld.net samobójstwo jest często wynikiem zaburzenia dwubiegunowego. Jeżeli pacjent mówi o samobójstwie, nie ignoruj ​​go. Zadzwoń do jego zdrowia psychicznego zawodowych, lub, jeśli to konieczne, władze natychmiast.

4 Upewnij się, że broń taka jak pistolety, leków i innych leków są niedostępne dla niego. Zabrać kluczyki, jeśli choroba nie mylić go lub zniekształcony jego osąd.

5 Stworzenie dobrej komunikacji z nim. Wytłumacz mu, że masz jego najlepszym interesie leży na sercu i że będzie tam na niego, kiedy zachoruje. Powiedz mu, że chociaż on się znowu chory, będzie też lepiej. Bądź szczęśliwy dla niego podczas jego okresach odnowy biologicznej, a nie stać się częścią jego choroby.

6 Ułóż alternatywne wsparcie, jeśli nie są w stanie być tam dla niego podczas depresyjnego lub epizodu manii. Upewnij się, że osoba rozumie swoją chorobę i jak sobie z nim poradzić.

7 Staraj się być uczciwym, kiedy rozmawiał z nim. Nawet jeśli nie wydaje się zainteresowany w rozmowie, później, może sobie przypomnieć wszystko, co powiedział do niego.

8 Nie odrywał krzywdzących komentarzy osobiście. Choroba afektywna dwubiegunowa stawia pacjenta na emocjonalny roller coaster. Zrozum, że jego choroba czyni go nieszczęśliwym; w związku z tym, jest on ostrej krytyce jego stanu, a nie ty.

9 Zachęcaj go do wykonywania i jeść zdrowo na co dzień. Jeśli jest apatyczny o jego higienę, zmusić go do pielęgnacji siebie.

10 Należy pamiętać, że istnieje wiele innych, pracujących z dwubiegunowego pacjenta, w tym jego lekarza rodzinnego, psycholog, psychiatra, pielęgniarka psychiatryczna, terapeuta rekreacyjny, pracownik socjalny, członków rodziny i przyjaciół. Bądź w kontakcie z tych osób. Zapytać o postępy pacjenta i informuje je odpowiednio. Wiedzcie, że nie jesteście sami w opiece nad pacjentem.