adcov.com

Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu poprzez dietę

Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu poprzez dietę


Około 15 do 30 procent osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych mają wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu. Nieleczony, oba warunki mogą prowadzić do zatkania tętnic, zawał serca lub udar. Oprócz biorąc przepisanych leków, zdrowej diety będzie również przejść długą drogę, aby pomóc w utrzymaniu zdrowego serca. Wykonaj następujące kroki, aby dostać się na właściwej drodze w kierunku jedzenia prawo.

Instrukcje

1 Odwiedź lekarza, aby uzyskać ciśnienie krwi i poziom cholesterolu sprawdzane. Kupić ciśnieniomierz i sprawdzić go w domu, w między wizyty u lekarza.

2 Postępuj zgodnie z porady lekarza lub wykwalifikowanego dietetyka, aby dostać się na zdrowej diety bogatej w błonnik, owoce i warzywa, chude mięso, orzechy, produkty pełnoziarniste, fasola i produktów mlecznych, które są niskie w nasyconych i tłuszczów trans. Ponadto, z dala od środków spożywczych zawierających dużo soli. Zapytaj lekarza, czy to jest w porządku, aby użyć soli-substytut.

3 Unikać zależności wyłącznie na leki w celu obniżenia ciśnienia krwi lub poziom cholesterolu. Wiele leków, takie jak beta-blokery i niektórych leków moczopędnych nie będzie całkowicie chronią Cię przed atakiem serca. Za pomocą wszelkich środków, podejmuje lekarz przepisze leki, ale przeciwdziałać tych z dieta bogata w owoce i warzywa niegotowane i wiele ćwiczeń, aby utrzymać wagę w dół.

4 Zejdź Standardowy amerykańskiej diety (SAD), który składa się głównie z przetworzonych i słonych pokarmów i tłuszczów zwierzęcych. Jeśli jedzenia tych rodzajów żywności, powoli przejść na zdrowszą dietę i obserwować swoje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu spadnie.

5 Badania różnych diet, które obniżyć wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, takie jak Dietetyczne Approaches to Stop Hypertension (DASH) plan diety (dashdiet.org), który jest zalecany przez American Heart Association.

Wskazówki

  • Utrzymać spożycie soli do 2300 mg lub mniej dziennie, co stanowi około 1 łyżeczka.
  • Ciśnienie krwi może wzrosnąć jak wiek. Ludzie, którzy są otyli są dwa razy bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi.