adcov.com

Jak obniżyć poziom testosteronu w surowicy kobiet

Testosteron jest hormonem produkowanym przez jajniki i nadnercza u samic. Jest to ważne w utrzymaniu zdrowia kości, masy mięśniowej i libido. Kobiety zazwyczaj produkują około jednej siódmej kwoty testosteronu, że mężczyźni produkują każdego dnia; Jednakże, w niektórych przypadkach mogą one wytwarzać znacznie więcej. Nieprzyjemne skutki uboczne zwiększonego testosteronu u kobiet to twarzy i zwiększone owłosienie ciała, pogłębienie głosu i trądziku. Produkcja testosteronu może być zmniejszona po chirurgicznym usunięciu jajnika lub gdy kobieta doświadcza menopauzy, ale są też zmiany w stylu życia, które mogą obniżyć poziom testosteronu w surowicy u kobiet.

Instrukcje

1 Jedz, niskotłuszczowej diety w błonnik. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles Medical Center i Los Angeles Biomedical Research Institute, ograniczenie spożycia tłuszczów nasyconych i, w tym jednonienasycone kwasy tłuszczowe, i zwiększenie błonnik może obniżyć poziom testosteronu w surowicy. Kobiety powinny jeść tanie przekąski tłuszczu i dodać surowe warzywa i pieczywo wysokiej włókien i zboża do swojej codziennej diety.

2 Dodaj do swojej diety soję i zmniejszyć spożycie białka mięsa. Jedzenie wołowiny, drobiu i wieprzowiny może zwiększyć produkcję testosteronu. Produkty sojowe, takie jak mleko sojowe i tofu, zawierają związki zwane fitoestrogeny - związków roślinnych, które mają struktury podobnie jak estrogeny. To może zmniejszyć poziom testosteronu.

3 Jedz lukrecji. Według Science Direct, w badaniu 2004 przeprowadzonego przez Uniwersytet w Padwie, Włochy, testosteronu w surowicy było znacznie zmniejszone u kobiet, które jadły 3,5 g lukrecji codziennie. Testosteron powrócił do poziomu sprzed leczenia po zakończeniu badania.

4 Ćwiczenia z umiarem. Ćwiczenie jest kluczem do ogólnego dobrego stanu zdrowia; jednak zbyt wiele trening siłowy może zwiększyć produkcję testosteronu. Według badania w Journal of Applied Physiology, wysokiej intensywności ćwiczeń w wynikach odporność po podwyższonych stężeń testosteronu ćwiczeń. 20 minut oddychanie 3 lub 4 razy w tygodniu jest wystarczające.