adcov.com

Jak obniżyć estrogen Dominance

Dominacja estrogenów występuje, gdy poziom estrogenu w organizmie zwiększa się ponad poziom, który jest zrównoważony przez progesteron. To jest powszechne w okresie wczesnej menopauzy, zwłaszcza przed ostatecznym miesiączki. Dominacji estrogenów mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak obniżenie popędu płciowego, suchość pochwy, uderzenia gorąca, utrata włosów, przyrost masy ciała i zmęczenie.

Instrukcje

1 Unikaj pokarmów zawierających soję. Izoflawony sojowe, które są zawarte w soi, stymulują produkcję estrogenów. Dieta bogata w produkty sojowe może zwiększyć poziom estrogenów i nasilać objawy swojej dominacji estrogenu.

2 Uzupełnienie progesteronu. Poziom progesteronu i estrogenu w organizmie bilansowania może pomóc zmniejszyć skutki dominacji estrogenu. Suplementy progesteronu są w pigułki, śmietany i czopki. Suplementy na receptę, takie jak Provera i Prometrium mogą być przepisane przez lekarza; over-the-counter bioidentical progesteron kremy są również dostępne.

3 Schudnąć. Według dr Christiane Northrup, tłuszczu przekraczającej około 28 procent może zwiększyć objawy dominacji estrogenowej. Tkanka tłuszczowa produkuje estrogeny u mężczyzn i kobiet; utraty wagi może pomóc obniżyć poziom estrogenu.

4 Zwiększ spożycie błonnika. Zwiększenie funkcji jelit i jelit zapewnia, że ​​estrogen jest metabolizowany szybko i skutecznie.