adcov.com

Jak obniżyć ciśnienie rozkurczowe

Rozkurczowe ciśnienie krwi to ciśnienie w tętnicach, kiedy serce zwalnia między bije. Jest to dolna liczba pomiaru ciśnienia krwi. Nie może być powodem do niepokoju, jeśli ciśnienie rozkurczowe wzrasta powyżej 100 mmHg, a rozkurczowe ciśnienie krwi wysoki zwiększa indywidualne ryzyko ataku serca i udaru mózgu. Na szczęście, poprzez proste zmiany stylu życia, często można zmniejszyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego i niższego ciśnienia rozkurczowego, który jest już wysokie bez opierania się na stosowanie leków.

Instrukcje

Jak obniżyć ciśnienie rozkurczowe

1 Poznaj swoje czynniki ryzyka. Wiek, palenie tytoniu, picie alkoholu w nadmiarze, zużywa zbyt dużo kofeiny, jest nadwaga, stres, a w rodzinie wysokiego ciśnienia krwi są wspólne czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi. Wiele osób rozwijać wysokie ciśnienie krwi w pewnym momencie, ponieważ z wiekiem. Chociaż dziedziczność może odgrywać rolę, ludzie, którzy są otyli są kandydaci na wysokie ciśnienie krwi. Stres może być rzeczywiście przyczyną wysokiego ciśnienia krwi, ale jest pod stałym napięciem może utrzymać ciśnienie krwi z powrotem do normalnego poziomu.

2 Czy sprawdziła ciśnienie krwi często jeśli ma tendencję do pracy na wysokim poziomie. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi często doświadczają żadnych objawów. Rozkurczowe ciśnienie krwi poniżej 80 jest uważana za idealne. Pracownicy służby zdrowia uważają ciśnienia pomiędzy 81 a 90 jest na granicy. Rozkurczowego ciśnienia krwi wyższy niż 90 odczytu jest uważany za wysoko.

3 Jedz dobrze zrównoważona dieta, która zawiera mnóstwo świeżych owoców i warzyw wraz z innych pokarmów bogatych w wapń, potas i witaminę C. Badanie opublikowane w Nutrition Journal, że wysoki poziom kwasu askorbinowego może przyczynić się do niższego ciśnienia rozkurczowego. W tym niskotłuszczowe produkty mleczne i pełnoziarniste w diecie pomaga utrzymać, że ciśnienie krwi czytania w dół, jak również.

4 Zmniejszenie ogólnej spożycie sodu i unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu. Jedzenie pokarmów zbyt dużo soli dodaje więcej płynu do krwi, co powoduje wzrost ciśnienia krwi. Według zaleceń żywieniowych dla Amerykanów w 2005 roku, większość Amerykanów jedzą zbyt dużo słonych pokarmów. Bardziej sodu osoba zużywa, jego lub jej wyższe ciśnienie może być. Nie przechowywać sól na stole. Za pomocą mniej soli w gotowania poprzez zmniejszenie ilości o jedną trzecią i jedną połowę.

5 Pobierz mnóstwo ćwiczeń. Można korzystać zarówno przez zmniejszenie masy ciała i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Aktywność fizyczna sprawia, że ​​serce mocniej, też. W rezultacie, może pompować więcej krwi przez ciało z mniej wysiłku. Stawia to mniej siły na ścianki tętnic, obniżenie ciśnienia krwi. W wielu przypadkach, jeśli osoby wykonywać regularne, ale nie muszą leku do obniżenia ciśnienia krwi. Co najmniej 30 minut aerobiku działalności większość dni jest dobre dla ciała i ciśnienia krwi.

6 Schudnąć. Jeśli ważą więcej niż 30 procent swojej idealnej wagi, nadszedł czas, aby rzucić kilka kilogramów. Osoby z nadwagą mają większą objętość krwi w ich ciałach, więc serce musi pracować ciężej, aby pompować krew. Amerykańskie Stowarzyszenie nerek Pacjenci ostrzega, że ​​nadwaga stawia człowieka na większe ryzyko choroby nerek, która zakłóca zdolność organizmu do regulowania sodu i płynów. Ale dla każdego funta można stracić, Twój rozkurczowe ciśnienie krwi spadnie jeden punkt.