adcov.com

Jak obniżyć ciśnienie krwi z Bed Rest

Wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży jest podzielone na trzy grupy: • przewlekłe nadciśnienie, nadciśnienie ciężarnych i stanu przedrzucawkowego. Nadciśnienie przewlekłe jest wysokie ciśnienie krwi, gdy rozpoczyna się przed piątym miesiącu ciąży i trwa do trzeciego miesiąca po porodzie. Nadciśnienie tętnicze w ciąży jest wysokie ciśnienie krwi, gdy rozpoczyna się po piątym miesiącu ciąży i nie wykryto białko w moczu matki. W przypadku wykrycia białka w moczu z jednego z tych warunków, to matka jest z rozpoznaniem stanu przedrzucawkowego. Stan przedrzucawkowy może prowadzić do rzucawki, co powoduje drgawki u matki i może prowadzić do śmierci zarówno matki, jak i dziecka. Jeśli zdiagnozowano u któregokolwiek z tych warunków, lekarz może przepisać leżenia w łóżku.

Instrukcje

1 Połóż się na lewym boku. Leżąc w tej pozycji utrzymuje macicę od żyły, która zwraca krwi z powrotem do serca. Dzięki temu krew i składniki odżywcze płynące nieprzerwanie do łożyska i do serca. Utrzymuje on także ciśnienie krwi w dół, ponieważ twoje serce nie bije mocniej, aby zrekompensować zablokowania przepływu.

2 Zegnij biodra i kolana. Stawów może stać się bardziej zrelaksowany w czasie ciąży, co powoduje ból, gdy ci leży na boku. Zginanie biodra i kolana może pomóc zmniejszyć ten ból, który może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, ponieważ ciśnienie krwi może wzrosnąć, gdy jesteś w bólu.

3 Umieść poduszkę między kolana, aby zmniejszyć presję na dolną część pleców i ból w stawach kolanowych. Jak wyżej, jeśli masz poniżej nadmiernego wysiłku fizycznego lub coś jest przyczyną Ci ból, ciśnienie krwi może być wyższe.

Wskazówki:

  • Inne sposoby kontroli nadciśnienia tętniczego u kobiet w ciąży są jeść diety o niskiej zawartości soli i dodać w żywności, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi, praktykujących techniki odprężające, i uniknąć poważnych aktywności fizycznej.
  • Wysokie ciśnienie krwi w czasie ciąży może prowadzić do poważnych powikłań dla matki i dziecka. Są to zmniejszenie przepływu krwi przez łożysko, Przedwczesne odklejenie łożyska oraz przedwczesnego porodu.
  • Stan przedrzucawkowy w czasie ciąży może być oznaką wczesnego ostrzegania, że ​​kobieta będzie się rozwijać choroby układu krążenia w późniejszym życiu.
  • Fizyczne objawy stanu przedrzucawkowego bóle głowy, które są trwałe, zaburzenia widzenia i zmiany, niespodziewany przyrost masy ciała z pięciu lub więcej funtów tygodniowo, a ból brzucha na górze po prawej stronie.