adcov.com

Jak obniżyć ciśnienie krwi szybko

Nadciśnienie, nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która dotyka wiele osób. Choroba ta powoduje, swoje serce i tętnice do pracy dodatkowy dysk. Ciśnienie krwi wzrasta, gdy krew zaczyna naciskać zbyt mocno na ściany tętnic. Nadciśnienie tętnicze jest również określana jako "cichy zabójca", ponieważ objawy są bardzo łagodne lub nie istnieje. Jeśli ciśnienie krwi jest zbyt duże, to może być sytuacja zagrożenia życia, jeśli nie jest leczone. Istnieją sposoby, aby obniżyć ciśnienie krwi w sposób terminowy.

Instrukcje

1 Eliminowanie i zmniejszenie stresory. Kiedy człowiek czuje się zestresowany, ich zwężenie naczyń krwionośnych, co powoduje ciśnienie krwi wzrasta. Postaraj się znaleźć sposób na relaks, takich jak coraz masaż, medytacja, czytanie, siedząc na plaży, a nawet okazjonalne drzemka może załatwić sprawę.

2 utrzymać zdrową dietę i ograniczyć spożycie sodu. Czytaj etykiety żywności i wybrać żywności, które są niskiej zawartości sodu. Jedzenie produktów bogatych w wapń pozwoli ciała do podjęcia bardziej potasu. Potas pomaga zrównoważyć ilości sodu w organizmie, który reaguje z nerki i obniża ciśnienie krwi.

3 Weź leki na raz na dobę, jeśli już zdiagnozowano nadciśnienie. Leki obniżające ciśnienie krwi nazywane są leki konserwacji, ponieważ trzeba wziąć go codziennie, aby utrzymać lub utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą. Brakujące lub pomijanie dawek zupełnie nie jest dobry pomysł. Powoduje to serce, by stać się przepracowany i ostatecznie serce słabnie.

4 Ćwiczenie często, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Wykonując pomaga zapobiegać osadzaniu się kamienia w tętnicach. Nasze naczynia krwionośne zawierają substancję o nazwie tlenek azotu, który jest stymulowany, gdy ćwiczymy. Tlenku azotu przyczynia się do utrzymania otwartych naczyń krwionośnych. Bardziej rozszerzone (otwarte) naczynia krwionośne, niższe ciśnienie krwi.

5 Zmniejszyć spożycie alkoholu. Nadmierne spożycie alkoholu zaburza przepływ krwi do i ze serca, powodując, że działa bardzo twarde. Jeśli ograniczyć spożycie alkoholu, ciśnienie krwi również zmaleje.