adcov.com

Jak obliczyć poziom zbiornika

Jak obliczyć poziom zbiornika

Poziomu zbiornika cieczy jest wysokości cieczy, lub ile płynu jest w zbiorniku. Jeśli użytkownik spróbuje zmierzyć przez oko można przeliczyć kwotę, czy z powodu błędu człowieka lub bo jest zanurzyć się w powierzchnię cieczy, o nazwie łąkotki. Aby zrekompensować, muszą obliczenia poziomu zbiornika za pomocą ciśnienia.

Instrukcje

• Określić ciężar cieczy, jaką masz do czynienia z. Jeśli to woda, ciężar właściwy jest 1,00. Jeśli jest to inny płyn, odwiedź stronę SI w sekcji zasoby, aby dowiedzieć się jego ciężar.

• Odczyt pomiaru ciśnienia cieczy. Trzeba będzie dokładne ciśnienie czytanie do określenia poziomu zbiornika.

• Konwersja ciśnienia z funtów na cal kwadratowy (PSI) do cali wody (inH2O). Jeden PSI jest równa 27.71 centymetrów wody, więc pomnożyć PSI przez 27.71. Na przykład jeśli PSI jest trzech, należy pomnożyć trzy przez 27.71, która jest równa 83.13 inH2O. ("Cali wody" jest pomiar, niekoniecznie opis cieczy jesteś pomiaru).

• Obliczenia poziomu zbiornika z inH2O. InH2O należy podzielić przez ciężar właściwy cieczy. Nasz przykład używa wody w 3 PSI, która jest 83.13 inH2O. Podzielić 83.13 przez 1,00, ponieważ 1.00 jest ciężar właściwy wody. W wyniku równania jest 83.13 cali. To wysokość poziomu zbiornika.