adcov.com

Jak obliczyć poziom alkoholu we krwi

Jak obliczyć poziom alkoholu we krwi


Poziom alkoholu we krwi jest miarą tego, jak dużo alkoholu jest we krwi, określonej jako procent. Wyższe stężenie alkoholu we krwi (BAC) jest bardziej pod wpływem alkoholu jednostka jest. Różne państwa mają różne przepisy dotyczące maksymalnego dozwolonego BAC zanim ktoś uważa się za prawnie nietrzeźwy. Prowadzenie pojazdów przekraczających dopuszczalny limit alkoholu we krwi alkoholu może spowodować pobierana przez policję z jazdy po pijanemu, co może kosztować licencję i może wysłać do więzienia. Można oszacować poziom alkoholu na podstawie masy ciała i ilości spożywanych napojów ty.

Instrukcje

1 Odważyć się. Twój poziom alkoholu we krwi zależy od dwóch czynników; Twoja waga i ilość alkoholu w napojach. Dla przykładu załóżmy, że ciężar 100 kg.

2 Policz napojów spożywanych Ciebie. Jeden drink jest równy butelką 12-uncji piwa, kieliszek wina lub uncji alkoholu 100-Proof (o to co można znaleźć w przeciętnej mieszany napój).

3 Oblicz poziom alkoholu we krwi na podstawie masy ciała pacjenta. Numer ten jest 0,038 dla każdego drinka na osobę 100 funtów. Każde dodatkowe 10 funtów zmniejsza tę liczbę przez 0,02 lub 0,03. Na przykład, osoba 150 funtów będzie miał poziom alkoholu we krwi 0,025 po jednym drinku.

4 Dodaj liczby wypitych drinków, aby obliczyć poziom alkoholu, a następnie odjąć liczbę godzin, które minęły od czasu Twojej ostatniej spożywany napój. Pomnożyć przez liczbę godzin, która jest 0,015 ilość alkoholu organizm przetwarza co godzinę, zgodnie DrunkDrivingDefense.com. Na przykład, osoba 150 funtów, kto miał cztery drinki miałoby poziom alkoholu we krwi 0,10. Jeśli to jest dwie godziny od jego ostatniego Dinka, dwie godziny razy 0,015 wynosi 0,03 - i 0,10 minus 0,03 daje stężenie alkoholu we krwi 0,07.

Wskazówki

  • Zawsze pić odpowiedzialnie. W przypadku wątpliwości, mają wyznaczony kierowca.
  • Obliczenia własne poziom alkoholu na pewno nie jest nauka. To tylko szacunki, ponieważ dokładny poziom może się różnić w zależności od indywidualnego typu ciała lub ile alkoholu jest używany w napoju, czy pijesz alkohol, w przeciwieństwie do piwa lub wina.