adcov.com

Jak obliczyć Mój BMI Mój BMR?

Znając swój Body Mass Index (BMI) może pomóc upewnić się, że waga jest w zdrowym zakresie. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), BMI jest skutecznym sposobem oceny poziomu tkanki tłuszczowej, gdy inne, bardziej precyzyjne opcje pomiarowe nie są łatwo dostępne. Podstawową przemianę materii (BMR) informuje, ile kalorii organizm potrzebuje każdego dnia, aby utrzymać się przy życiu, podczas gdy w spoczynku. Znając BMR może pomóc uregulować swoje dzienne spożycie kalorii, aby utrzymać zdrową wagę.

Jak obliczyć swoje BMI

Oblicz swoje BMI, dzieląc masę ciała w kg przez wzrost w cm do kwadratu. Weź wynik kalkulacji i pomnożyć przez 703, aby uzyskać BMI. Jeśli korzystasz z systemu metrycznego, podzielić masę ciała w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu, aby uzyskać BMI. Nie zapomnij, aby przekształcić swój wzrost do metrów od centymetrów, dzieląc swój wzrost w centymetrach przez 100. obliczeń BMI są takie same bez względu na wiek czy płeć.

Jak obliczyć swoje BMR

Konwersja swoją wagę w funtach na kilogramy, dzieląc masę ciała w kg przez 2,2. Konwersja swój wzrost w calach na centymetry, mnożąc swój wzrost w calach przez 2,54.

Jeśli jesteś mężczyzną, obliczyć BMR za pomocą następującego wzoru: 66 + (13,7 x waga w kg) + (5 x wzrost w centymetrach) - (6.8 x wiek w latach).

Jeśli jesteś kobietą, możesz obliczyć BMR pomocą tego wzoru: 655 + (9,6 x wagę w kilogramach) + (1,8 x wzrost w centymetrach) - (4.7 x wiek w latach).

Nie zapomnij do wykonywania obliczeń w nawiasach pierwszy przed ukończeniem resztę matematyki w równaniu.

Gdy masz swoje podstawowe BMR, można obliczyć średnie dzienne kalorii potrzebuje do utrzymania aktualnej masy ciała poprzez pomnożenie BMR przez modyfikator na podstawie poziomu aktywności.

Jeśli masz niewiele do ćwiczeń lub są obłożnie, pomnożyć BMR przez 1,2. Jeśli masz lekkie ćwiczenia jednego do trzech dni w tygodniu, należy pomnożyć BMR przez 1,375. Jeśli wykonywać umiarkowane ćwiczenia trzy do pięciu dni w tygodniu, należy pomnożyć BMR przez 1,55. Bardzo aktywnych osób, które biorą udział w intensywnych ćwiczeń sześć do siedmiu dni w tygodniu powinny pomnożyć swoje BMRS przez 1,725. Zawodowi sportowcy i tych, którzy trenować bardzo ciężko raz do dwóch razy dziennie, są uważane za dodatkowe aktywne i powinny mnożą swoje BMRS przez 1,9.

Znaczenie pomiarów BMI i BMR

Według CDC, BMI pomiędzy 18,5 i 24,9 jest uważane za normalne. Jeśli Twoje BMI mieści się w tym przedziale, koncentrują się na zdrowe jedzenie i utrzymanie wagi poprzez pomnożenie BMR przez modyfikator aktywności, które najlepiej opisuje aktywność fizyczną. Starać się spożywać kalorii potrzebujesz każdego dnia do utrzymania aktualnej masy ciała.

Jeśli BMI wynosi poniżej 18,5, jesteś za niedowagę. Niedowaga nie znaczy, że są zdrowe. Osoby z niedowagą twarz wiele takich samych problemów zdrowotnych, że osoby z nadwagą i otyłością zmagają. Skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć wszelkie problemy zdrowotne, które mogą powodować utratę masy ciała i porozmawiać na temat sposobów, aby zwiększyć swoją wagę i zawartość tłuszczu w organizmie do zdrowego poziomu.

Jeśli masz BMI między 25,0 a 29,9, jesteś za nadwagę według wytycznych CDC. Mimo, że BMI nie zawsze jest niezawodny w przypadku sportowców i mocno umięśnionych ludzi, skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, że waga nie jest oddanie się na ryzyko problemów zdrowotnych.

BMI 30,0 lub powyżej wskazuje na otyłość, zgodnie z wytycznymi CDC. Skonsultować się z lekarzem w celu opracowania planu diety i ćwiczeń, które pomogą Ci schudnąć i zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy i innych chorób. Aby schudnąć, trzeba spożywać mniej kalorii niż Twój BMR pomnożona przez modyfikator aktywności. Można także zwiększyć poziom aktywności, aby spalić więcej kalorii niż zużywają.