adcov.com

Jak obliczyć ISF

Jak obliczyć ISF

Insuliny czułość czynnik (ISF), jest zdefiniowana jako spadek poziomu glukozy we krwi, mierzoną w miligramach na decilitre (mg/dl), spowodowane przez każdą jednostkę insuliny podjęte. Ta formuła jest używane przez ludzi z cukrzycą typu 1 Aby ustalić odpowiednią dawkę insuliny krótko działających lub szybkiego działania, które należy podjąć w każdej chwili. Chorzy, którzy za pomocą insuliny krótko działające obliczyć ich ISF przy użyciu reguły 1500, który oznacza, że dzielą 1500 przez ich całkowita dawka insuliny. Podobnie cukrzyków, którzy korzystają z szybkiego działania insuliny obliczyć ich ISF przy użyciu reguły 1800, co oznacza, że dzielą 1.800 przez ich całkowita dawka insuliny.

Instrukcje

• Przejdź do oficjalnej stronie OB ostrości.

• Kliknij "Kalkulatory" na stronie głównej.

• Kliknij "Wrażliwość na insulinę i kalkulator stosunek węglowodanów".

• Należy wypełnić informacje wymagane w tym kalkulator: całkowita codzienną dawkę insuliny w jednostkach, stałą czułość, obecny w mg/dl stężenie glukozy we krwi i miejsce docelowe stężenie glukozy we krwi w mg/dl. Całkowitej codzienną dawkę insuliny w jednostkach odnosi się do jak wielu jednostek insuliny, obecnie bierzesz każdego dnia. Stałą czułość jest określane przez typ insuliny, którego używasz. Jeśli używasz insuliny krótko działające, stałą czułość jest 1500, a jeśli używasz szybkiego działania insuliny, stałą czułość jest 1800. Bieżący poziom glukozy we krwi odnosi się do czytania twój ostatni test, i twój docelowy poziom glukozy we krwi jest poziom, co lekarz kazał ci dążą do.

• Kliknij "Oblicz".

• Opisz swoje wyniki. Kalkulator ISF powie ile mg/dl poziom glukozy we krwi zmniejsza się o jedną jednostkę insuliny, a także jak wiele jednostek insuliny są potrzebne, aby poprawić swoje aktualne dawki.