adcov.com

Jak obliczyć Drug dawkach & Rozwiązania dla Szkoły Pielęgniarskiej

Obliczanie dawek i rozwiązania dla szkoły pielęgniarskiej narkotyków może wydawać się trudne zadanie, głównie dlatego, że wielu studentów pielęgniarstwa zgłosić dyskomfort z matematyki. Ale nauczenie się jak obliczać dawki leku jest umiarkowanie łatwy proces, jeśli nauczysz się kilku prostych wzorów i praktyk pracy z matematyki. Istnieją trzy podstawowe metody obliczania dawek leków i prosty wzór do wykorzystania do obliczenia dożylne przepływu. Zasoby są dostępne w wersji drukowanej i on-line, aby pomóc uczniom opieki ćwiczyć obliczania dawek leków. (Zobacz referencje).

Instrukcje

Oblicz dawek leków i rozwiązania

1 Użyj podstawowe metody formuły obliczania dawek leków. Dawka Podziel zlecenie dawki wymienione na etykiecie pojemnika (lub dawki na rękę). Pomnożyć wynik przez postaci i ilości leku, aby uzyskać kwotę dać.

2 Za pomocą współczynnika proporcji i sposobu obliczania dawek - formuła H: V :: D: X jest najprostszym sposobem, aby zapamiętać tę metodę. Stosunek lewa reprezentuje znane ilości (dawki wymienione na etykiecie opakowania lub dawki na rękę, oraz formę i ilość leku), natomiast wskaźnik z prawej strony przedstawia jedną znaną ilość (dawka zamówiony) i jedną nieznaną ilość (kwota da). Dawka Pomnóż zamówić (D) razy forma i wysokość (V) i wynik podzielić przez dawki na opakowaniu (H). Wynikiem jest ilość twarzy.

3 Użyj ułamkową metody równań obliczania dawek leków. Pomnóż dawkę zamówionej przez postaci i ilości leku; podzielić ten wynik przez dawkach podanych na etykiecie opakowania. Wynikiem jest ilość twarzy.

4 Oblicz dożylne natężenia przepływu przez mnożenie ilości płynu przez krople na mililitr do zestawu IV, a następnie podzielić ten wynik przez liczbę godzin w administrowaniu pomnożonej przez liczbę minut na godzinę (60).

Wskazówki:

  • Pamiętaj przy pracy z wzorami do konwersji jednostek miar do spójnych pomiarów, np, wszystkie numery w miligramach lub mililitrach zamiast starać się współpracować z miligramów i deciliters.