adcov.com

Jak obliczyć BMR Trawienie

Jak obliczyć BMR Trawienie


Podstawową przemianę materii, nazywany również BMR, jest minimalny wymóg kalorii niezbędna do utrzymania normalnej aktywności spoczynku. Na przykład, BMR jest minimalne kalorie potrzebne do utrzymania swojego życia podczas snu i oddychania. Znając BMR jest korzystne, jeśli starają się określić, ile kalorii spożywać w celu utrzymania, stracić lub zyskać na wadze. BMR może mieć wpływ kombinacja czynników genetycznych i środowiskowych, takich jak genetyka, płci, wagi, wieku, powierzchni ciała, diety, ćwiczenia, gruczoły i tkanki tłuszczowej. Istnieje kilka różnych sposobów, aby obliczyć swoje BMR.

Instrukcje

Harris-Benedict Formula

1 Upewnij się, że przed rozpoczęciem, że znasz swój wzrost i wagę. Inne czynniki, które będą wprowadzane do wzoru są wiek i płeć.

2 Wprowadź swoje numery do poniższego wzoru, aby uzyskać BMR. Dla mężczyzn, formuła jest BMR = 66 + (13.7 x waga w kg) + (5 x wzrost w cm) - (6.8 x wiek). Dla kobiet, formuła jest BMR = 655 + (9,6 x waga w kg) + (1,8 x wzrost w cm) - (4.7 x wiek). Aby obliczyć swoją wagę w kg, należy podzielić masę ciała o 2,2, bo 1 kg wynosi 2,2 kg. Aby obliczyć wysokość w cm, należy pomnożyć wysokość w calach przez 2,54, bo 1 cal wynosi 2,54 cm.

3 Użyj kalkulatora, aby znaleźć swój BMR. Na przykład, jeśli jesteś kobietą, która jest 30-letni, 5 stóp i 6 cali wysokości i waży 120 kg., BMR jest 1339 kalorii dziennie.

Szybka metoda

4 Upewnij się, że przed rozpoczęciem tej metody, aby znaleźć swój BMR, że znasz swoją aktualną masę ciała.

5 Użyj odpowiedniego mnożnika i pomnożyć go przez obecnego masy ciała. Aby schudnąć, mnożnik wynosi 13 kalorii na kilogram masy ciała. Aby utrzymać wagę, mnożnik na kilogram masy ciała wynosi 15 kalorii. Przybrać na wadze, mnożnik wynosi 18 kalorii na kilogram masy ciała.

6 Wprowadź swoje odpowiednie numery do wzoru. Na przykład, jeśli jesteś kobietą, 130 funtów, chce schudnąć, BMR przy użyciu tej formuły jest 1690.