adcov.com

Jak Nerki Kontrola ciśnienia krwi?

Jak Nerki Kontrola ciśnienia krwi?


Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, nasze nerki odgrywają bardzo dużą rolę w umożliwieniu nasze ciała, aby funkcjonować poprawnie. Ich zadaniem jest regulowanie równowagi wody i minerałów w naszym krwiobiegu. Jednym ze sposobów, że nerki wykonania tego zadania jest poprzez kontrolowanie naszego ciśnienia krwi. Nerki kontroluje ciśnienie krwi poprzez wydalanie nadmiaru sodu z naszych ciał. Jeśli nerki nie działają prawidłowo i nie tyle sodu przenika, ciśnienie wzrośnie.

Jednakże, jeśli ciśnienie krwi spada, nerki są w stanie uwolnić enzym w organizmie, który powoduje ciśnienie krwi, aby wznieść się na stabilnym poziomie. Hormon ten jest nazywany renina i jest częścią układu renina-angiotensyna-aldosteron. Jeśli ilość krwi jest zbyt niski, nerki wyda reniny w organizmie. Renina jest wyzwalacz dla angiotensyny, który jest wykorzystywany do zmniejszenia naczyń krwionośnych. Zwężenie naczyń krwionośnych powoduje wyższe ciśnienie krwi. W tym samym czasie, co powoduje, że angiotensyna jest naczyń krwionośnych, jest również stymulowania kory nadnercza do wytwarzania aldosteronu. Hormon skłania nerki mieć nadmiar sodu i wody, co z kolei podnosi ciśnienie krwi.

Układ renina-angiotensyna-aldosteron ma zarówno długo i krótkoterminowe skutki dla funkcji nerek. Może być ustawiony przy nagłym spadku ciśnienia krwi lub może być aktywny przez długi okres czasu, nieznacznie zmieniając poziom ciśnienia krwi w ciele, które są wykrywane zmiany poziomu sodu i wody. Gdy ciśnienie krwi zaczyna spadać zbyt niska, system będzie aktywowany. Jednak, gdy osiąga homeostazę i poziom ciśnienia krwi powróci do normy, system będzie popuścić.

Ważne jest, aby pamiętać, że zbyt wysokie ciśnienie krwi uszkadza nerki i z kolei uszkodzone nerki są w stanie regulować ciśnienia krwi. Wysokie ciśnienie krwi jest coś powyżej 140/90 i może być spowodowane przez rzeczy, numer, nadwaga, rasa, wiek, dieta i ćwiczenia, historia rodziny, stosowanie leków, takich jak alkohol i papierosy i poziomu stresu. Utrzymanie zdrowego stylu życia nie jest konieczne tylko do ogólnego stanu zdrowia, ale również na żywotność nerek i ich zdolność do funkcjonowania jako regulatory ciśnienia krwi.