adcov.com

Jak nauczyciele mogą pomóc dzieci z autyzmem umiejętności społecznych

Jak nauczyciele mogą pomóc dzieci z autyzmem umiejętności społecznych


Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii, jeden na 91 dzieci w Stanach Zjednoczonych ma zaburzenia ze spektrum autyzmu. Jedną z charakterystycznych cech autyzmu jest trudność zrozumienia sygnały społeczne, wraz z wyzwaniami na zdobywanie przyjaciół lub odnoszące się do rówieśników. Oznacza to, że coraz więcej nauczycieli są przypisane trudne zadanie nauczania umiejętności społecznych dla dzieci z autyzmem. Wiele różnych terapii i metodyki są dostępne dla nauczania umiejętności społecznych. Od umiejętności i wyzwania ASD dzieci są różne, ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie metody będą skuteczne dla każdego ucznia. To dlatego tak ważne jest, że projekt szkoły, a następnie ucznia IEP lub indywidualny plan edukacji, który został zaprojektowany w celu rozwiązania deficyty umiejętności społecznych dostosowanych do tego konkretnego dziecka. Skuteczne IEP włączyć trening umiejętności społecznych w całym dniu studenta z różnych źródeł.

Umiejętności Konwersacje

Rozmowy i słuchania umiejętności są dwa zasadnicze elementy do nauczania umiejętności społecznych dla uczniów z ASD. Umiejętności te są najlepiej uczy się w małych grupach, złożonych z dzieci z ich typowych rówieśników. Typowe studenci mogą modelować odpowiednie umiejętności, takie jak pytania i odpowiedzi na pytania, dokonywania wyborów, na zmianę, pokazując empatię, utrzymanie przestrzeni osobistej i komunikacji niewerbalnej. Uczniowie z ASD muszą nauczyć się tych umiejętności i ćwiczyć je w pozytywny, bezpiecznym środowisku. Najlepszym sposobem, aby angażować się w tego typu rozmowach jest podczas zorganizowanej "obiad grona." Bandy typowe sesje Obiad zdarzy w czasie lunchu, gdzie uczniowie jedzą i grać wspólnie uzgodnione gry okresie. Picking samej gry jest częścią lekcji. Każda gra, która polega na zmianę może być pomocne, a niektóre gry, które polegają na zadawanie pytań i dokonywania wyborów, są szczególnie korzystne dla lekcji. Dodatkowo, typowe studenci powinni mieć jakieś podstawowe szkolenie na temat tego, co można oczekiwać od uczniów z ASD, i muszą być poinformowani, aby nie być krytyczny deficytów, które bez wątpienia będą się pojawić w czasie razem.

Umiejętności Przyjaźń

Nauczyciele powinni omówić sposobów podejścia do innych, jak do przyjaciół i jak utrzymać ich uczniów z ASD. W zależności od tego, jak dziecko jest werbalne, historie społeczne mogą być skuteczne, a ponadto zajrzeć modelowania jeden na jednego lub w małym środowisku grupy. Może to być pomocne, aby skonfigurować różne sytuacje z typowego studenta wykazać prawo i coś złego do powiedzenia, i działać na różnych scenariuszy, które uczeń ASD będzie spotkać.

ABA

Applied Behavioral Analysis lub ABA, może być skutecznym sposobem, aby dowiedzieć się, jakie zachowania są wyzwalane, które sprawiają, że dziecko autystyczne wyróżniają się od typowych dzieci, a tym samym na postęp umiejętności społeczne. ABA wymaga szkolenia i zapisywanie dużej ilości danych; Nauczyciele, którzy chcą zapisać dziecko za każdym razem ma incydent lub krachu, wraz z zachowaniem przed i po wypadku, będzie musiał pomocne dane dla zespołu do analizy i określenia, co stoi na drodze dziecka sukcesu.

Ustawienia zróżnicowane

Uczyć umiejętności społecznych dziecka w różnych warunkach i sytuacjach w ciągu dnia w szkole. Bardziej zróżnicowany ustawienia, tym większa szansa, dziecko będzie uczyć się generalizować umiejętności i nosić je przez i poza środowiskiem szkolnym. Ustawienia mogą obejmować w klasie, na boisku, w sali gimnastycznej, w bibliotece szkolnej, lub w trakcie lub klasy sztuki muzycznej; każde z tych miejsc oferuje różne wyzwania w zakresie umiejętności społecznych dla dzieci z ASD. Historie społeczne mogą być skutecznie wykorzystywane do przygotowanie dziecka do trudnej lekcji. Natychmiastowe i wzmocnienie pozytywne informacje zwrotne powinny być używane, aby pomóc dziecku nauczyć się produktywny, nie zagrażające sposób.