adcov.com

Jak nauczyć się korzystać z urządzenia CPAP

Jak nauczyć się korzystać z urządzenia CPAP


CPAP (ciągłe dodatnie ciśnienie lub dróg oddechowych) Urządzenie wykorzystuje ciśnienie powietrza, aby pomóc oddychać, jeśli masz bezdechu sennego. CPAP zapobiega zapadaniu się z dróg oddechowych podczas snu i poprawia także jak śpisz. Masz problemy z urządzeniem CPAP może zniweczyć ciebie i chcesz zakończyć leczenie, wskazane przez bezdech senny przewodnik. Aby CPAP skutecznie działa, skonsultuj się z lekarzem o tym, jak prawidłowo korzystać z urządzenia CPAP.

Instrukcje

1 Dowiedz się, jak nosić maskę. Wybór odpowiedniej wielkości maskę może zrobić różnicę w tym, jak skuteczny będzie twój CPAP.

2 Zapytaj swojego lekarza lub CPAP dostawcę, aby pokazać, jak dostosować paski twarzy na maskę CPAP. Jeśli maska ​​pasuje luźno, powietrze uchodzi z urządzenia. Może to spowodować, że obudzi się w nocy i zabrać maskę.

3 Upewnij się, że CPAP jest skalibrowany przed użyciem. To może potrwać kilka tygodni, aby dostosować się do ciśnienia powietrza CPAPs. Możesz mieć ciśnienie powietrza w jednostce regulować kilka razy, zanim znajdziesz tolerowany ciśnienie.

4 Sen z urządzeniem obok łóżka. Może warto zainwestować w szafce nocnej, aby umieścić w swoim obok.

5 Zmontuj urządzenie CPAP zgodnie z zaleceniami lekarza. Przewód powinien być podłączony z komputera do biegu głównego.

6 Podłącz w swoim urządzeniu i włącz go. Założyć maskę na twarz i dopasować maskę, dopóki nie ma wycieków. Luźno umieścić rurkę tak, aby nie zahaczyć na łóżku lub komodzie. To pozwoli Ci spać bez swój sprzęt głowy ciągnąc wszystko.

Wskazówki

  • Wytrzeć twarz maskę z chusteczek czyszczących. Pozwoli to wydłużyć żywotność swojej maski.
  • Umyj twarz przed użyciem urządzenia CPAP. Zapobiegnie to tarcie z użycia maski.
  • Zawsze należy skonsultować się z lekarzem jeśli masz pytania lub problemy z urządzeniem CPAP.
  • Urządzenie to nie zanurzać w wodzie CPAP do czyszczenia. Według Landauer Metropolitan leczeniu niewydolności oddechowej, można dostać szoku po podłączeniu urządzenia.
  • Nigdy nie umieszczać urządzenia CPAP bezpośrednio na podłodze. Może to spowodować powietrza potrzebnego do schłodzenia urządzenia, jakie należy wyciągnąć z dala.