adcov.com

Jak naprawić lodówka Hotpoint

Jak naprawić lodówka Hotpoint

Zelmer sprawia, że wiele różnych lodówki, zamrażarka na górze, side-by-side i kompaktowe modele w tym. Nie ważne jaki masz styl istnieje kilka podstawowe wytyczne dotyczące rozwiązywania problemów, które pomogą Ci zidentyfikować i rozwiązać najczęstsze problemy lodówka. Bardziej szczegółowe informacje Sprawdź sekcja Rozwiązywanie problemów w instrukcji obsługi lub na stronie internetowej Hotpoint. Instrukcja obsługi ma również część numer oferty pomogą Ci znaleźć poprawne zamienniki dla Marka i model.

Instrukcje

• Upewnij się, że lodówka jest uzyskanie mocy przez patrząc na światło wewnątrz komory lub słuchania dźwięku wentylatora i silnika. Jeśli nie są operacyjne, sprawdzanie wobec zobaczyć jeśli lodówka jest zatamowany. Idź do domu bezpiecznik pole i resetujący wyłącznika i zastępują wszelkie Przepalone bezpieczniki. Sprawdzić bieżące przez podłączenie innego urządzenia do samego wylotu lub za pomocą miernika v. Jeśli nadal nie ma mocy, wezwać elektryka patrzeć na okablowanie domu.

• Słuchaj silnika po lodówce. Jeśli słyszysz to działa przez długi czas, może to oznaczać, że istnieje luka w Uszczelka drzwi, który jest najem zimne powietrze przedostaje się.

• Upewnij się, że rury drenażu nie jest zablokowany, jeśli ma wody łączenie w Twojej lodówce. Zastąpić ściekowego, jeśli to jest pęknięty.

• Za pomocą próżni i węży przyłączeniowych do czyszczenia spirale z tyłu lodówki. Przesuń lodówkę, więc ma co najmniej 6 cali od cewki i ściany lub przeszkód.

• Usunąć dostęp do panelu obejmującego cewki parownika wewnątrz zamrażalnika. Jeśli cewek są matowe, własny odszraniająca lodówka może nieprawidłowego działania. Wyczyścić wszelkie potrawy z lodówka i zamrażarka przedziałów. Odłączyć lub wyłączyć lodówki aby go rozmrażać. Jeżeli problem się powtarza, wywołanie serwisant do naprawy systemu samodzielnie rozmrażania.

• Sprawdzić ekspres ice i linii zaopatrzenia w wodę, jeśli ma to zastosowanie. Jeśli to nie robi żadnych kostek lodu, upewnij się, że przełącznik zasilania jest włączona i ramienia drutu wewnątrz pojemnika lodu jest w pozycji opuszczonej.

• Badanie przepływu wody w przewodzie zasilania do kawy lód jeśli twój ekspres ice produkuje puste lub małe kostki. Wyłączyć główne zaopatrzenia w wodę dla domu. Odłączyć przewód zasilania wody z tyłu lodówki i ustawić otwarty koniec w zlewie lub duże wiadro. Ponownie włączyć zaopatrzenia w wodę w domu i obserwować wodę spływającą z linii zaopatrzenia do kawy lodu. Jeśli przepływ wody jest słaby, wyłączyć wody i wymienić przewód zasilania i siodłem zaworu, który łączy je do głównej linii wodnej w domu. Ponownie włączyć wody i ponownie przetestować przepływ. Wezwać hydraulika aby sprawdzić blokady w domu rury, jeśli przepływ jest nadal słaby.