adcov.com

Jak naprawić Dry wrażliwej skóry na twarzy

Jak naprawić Dry wrażliwej skóry na twarzy


Cera sucha i wrażliwa jest częstym problemem dla wielu osób, szczególnie w okresie zimowym. Wykorzystanie chemicznych trudnych mydła, płyny na bazie i produktów czyszczących może znieść naturalne oleje, powodując skóra staje się kruche, suche i popękane. Ponadto, niedobór niezbędnych witamin i składników mineralnych, takich jak witamina E i witamina A, mogą również powodować suchej skóry. Można zmniejszyć wrażliwość Twojej skóry i zachować to nawilżona i zdrowa, korzystając z prostych środków i pozostałe ostrożny niektórych czynników.

Instrukcje

1 Unikaj używania ostrych mydeł, które usuwają naturalne oleje skóry, pozostawiając skórę suchą i łuszczącą się. Stany Mayo Clinic ", te same produkty, które utrzymują swoją twarz patrząc świeże wiosną i latem mogą powodować problemy skórne zimą Wybierz delikatny, super pełnotłustych, bezzapachowy mydła. - Bar lub płynu do czyszczenia. - Super- tłuste oznacza mydło jest ładowany z olejami. " Użyj na bazie oleju z oliwek naturalne mydła naturalne dostępne w wielu sklepach ze zdrową i spa. Oliwa z oliwek działa jak naturalny krem ​​nawilżający i nie powoduje podrażnienia skóry wrażliwej.

2 Oczyść i złuszczają twarz przed nawilża ją. Oczyszczanie twarzy dokładnie suchej i martwego naskórka wcześniej pomaga zachować wszelkie balsam stosowany potem tak, że jej efekty są zwiększone. Według WebMD, "Aby uzyskać jak najwięcej z balsam, złuszczają. Usuwaniu martwych komórek skóry pozwala lepiej wniknąć nawilżający suchą skórę." Naturalny sposób do czyszczenia i złuszczają twarz jest użycie peelingu płatki owsiane. Wystarczy wymieszać 1 łyżka. mąka owsiana z 1 łyżka. z ciepłą wodą. Nałożyć mieszaninę na powierzchni łagodnie szorowania. Pozostaw na 5 do 10 minut i spłukać ciepłą wodą.

3 Nawilża skórę zdrowych, naturalnych olejów roślinnych, które pomagają uzupełnić skóry, czyniąc ją bardziej miękka i gładka. Niektóre oleje rozważyć użycie jest olej migdałowy, olej z oliwek i olej jojoba. Zgodnie z Mayo Clinic, "Dla bardzo suchej, popękanej skóry, oleje są lepsze. Mają więcej energii niż pobyt kremy zrobić i są bardziej skuteczne w zapobieganiu parowania wody ze skóry."

4 Umyj twarz ciepłą wodą. Należy unikać korzystania z ciepłej wody, gdyż może to pozbawić wilgoci z dala od twarzy i zrobić twarz sucha, popękana i wrażliwa. Mayo Clinic mówi, "Gorąca woda i długie prysznice lub kąpiele usunięcia olejów ze skóry. Ogranicz wanną lub prysznicem do czasu około 15 minut lub mniej, i używać ciepłej, a nie gorącej wody."

5 Użyj nawilżacza w domu, zwłaszcza w okresie zimowym. Korzystanie z klimatyzacji w okresie zimowym można usunąć naturalnej wilgoci w powietrzu, powodując skórę czuć włosów niż zwykle. Mayo Clinic stwierdza również: "Gorące, suche powietrze w pomieszczeniach może parch wrażliwą skórę i pogorszyć swędzenie i łuszczenie. Przenośny nawilżacz domu lub jeden podłączony do pieca dodaje wilgoci z powietrza wewnątrz domu."

6 Należy unikać stosowania produktów sztuczne środki zapachowe i środki konserwujące, które działają jako alergeny i zwiększenia wrażliwości skóry. Zapachy są dodawane do produktów do pielęgnacji skóry do pokrycia się inne zapachy i zwiększyć ich atrakcyjność. Te zapachy nie są naturalne, ale zamiast syntetycznych i często zawierają agresywnych środków chemicznych. Zgodnie z Mayo Clinic, "Zapachy w produktach do pielęgnacji skóry są najbardziej prawdopodobną przyczyną podrażnień skóry i alergii kontaktowych." Lepszym rozwiązaniem do rozważenia jest zastosowanie mieszaniny naturalnych olejków eterycznych z nośnikowymi olejami, takimi jak oliwa lub olej migdałowy, który jest stosowany do poprawy nawilżenia skóry oraz zmniejszenie wrażliwości.

7 Jedz zdrowe pokarmy bogate w witaminy i składniki mineralne, które odżywiają skórę. Według Natural News, "Salmon - wraz z innymi tłuste ryby, orzechy włoskie i siemię lniane - jest wysoki w zdrowych kwasów tłuszczowych, które są kluczem do osiągnięcia zdrowej skóry Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3 pomagają utrzymać zdrowe błony komórkowe, utrzymując się. substancji szkodliwych, a także pozwalające na składniki odżywcze, aby wejść i wyjść z komórek produktów przemiany materii. Omega-3 również zmniejszenie produkcji przez organizm czynników zapalnych, które mogą uszkodzić skórę. "