adcov.com

Jak naprawić antyodblaskowe na Okulary

Jak naprawić antyodblaskowe na Okulary


Powłoka antyodblaskowa dodaje się do szkieł korekcyjnych w celu poprawy przejrzystości i spójności wizji. Odblasków może zakłócać widzenie podczas pracy na monitorze komputera lub oglądania telewizji. Może on uszkadzać także wizji podczas jazdy nocnej, co może prowadzić do wypadków. Najczęstsze objawy odblasków to pieczenie w oczach i łagodne bóle głowy.

Instrukcje

1 Przechyl okulary tak soczewki złapać światło słoneczne. Powłoka antyodblaskowa produkuje zielonkawy odcień wokół soczewki. Jeśli to odcień nie jest widoczny, to okularów prawdopodobnie jeszcze wystarczającą powłoki antyrefleksyjne i wystarczy do oczyszczenia.

2 Spray z przodu iz tyłu każdego obiektywu z odkurzacza. Optycy zwykle sprzedają to jako część pułku opieki dla okulary z powłoką antyodblaskową. Spray do czyszczenia pomaga zapobiec powłoka antyodblaskowa z erozji. Pomaga także przywrócić jasność, gdy soczewki zamglony z kondensacją i smug. Nie wolno czyścić soczewek, gdy są suche, ponieważ może to spowodować zarysowania. Zamoczyć je w pierwszej kolejności.

3 Rub szmatki na soczewkach wytrzeć spray. Za pomocą tylko szmatki przez optyków, gdyż jest dostatecznie miękki, aby chronić powłoki antyrefleksyjne. Grubsze tkaniny mogą ścierać powłokę w czasie.

4 Złóż wizytę u optyka, czy zielonkawy odcień nie jest widoczny lub jest bardzo słaby w słońcu. Może to wskazywać, że powłoka była zużyta lub została uszkodzona i należy go wymienić.

5 Porozmawiaj z optyka prawdopodobny koszt dodanie powłoki antyrefleksyjne do obecnych soczewek. Powłokę zwykle dodaje się, gdy soczewka jest wykonana. Dodając, że później może być droższe; może być taniej kupić nowe okulary.