adcov.com

Jak napisać Wymierne cele osobiste

Jak napisać Wymierne cele osobiste


Każdy ma cele, takie jak poprawa kondycji, zmniejszenie zadłużenia, organizując przestrzeń osobistą i spędzać więcej czasu z najbliższymi. Aby uniknąć tych samych celów z grzechot od lat bez coraz zrobić, zapisz je, wyświetlać je w widocznym miejscu i sprawdzić je raz w tygodniu. SMART proces wyznaczania celów wykorzystywane w działalności gospodarczej stanowi solidną model piśmie konkretne, mierzalne, osiągalne, lub istotne, i czas, oprawione lub rzeczowe cele osobiste. Cele obejmują budowę nowych nawyków, a jak piszesz i wdrożenia, należy pamiętać, aby dać nowe zachowania 30 dni stają się nawyki.

Instrukcje

1 Podstawa Twoje cele na swoich osobistych wartości i pamiętać, że ustalanie celów wymaga kompromisu. Pomyśl o cele jak elastycznych wytycznych, które mogą ewoluować w miarę potrzeb. Sprawdź każdy cel z kryteriami SMART.

2 identyfikacji konkretnych zadań, takie jak zarządzanie czasem, ludzi, pieniędzy, zdrowia, wypoczynku, duchowości, przestrzeni życiowej lub innych osobistych wyborów, które przychodzą do głowy.

3 Wybierz problem w każdej dziedzinie. Zarządzania czasem, SMART cel można przeczytać: "Każdy dzień pracy lub szkoły dni będę wstać z łóżka raz pierwszy włączy się alarm."

4 Pomyśl o swoim najważniejszym celu dotyczących ludzi. Można napisać, "będę czytał moje dziecko na 10 minut, trzy razy w tygodniu" lub "będę Zadzwoń lub napisz do kogoś bliskiego w każdą sobotę."

5 Zmniejszenie stresu o pieniądze z konkretnego celu, takie jak: "Będę płacić rachunki w terminie trzech dni od dnia wypłaty." Celem dalekiego zasięgu może kierować termin na spłatę karty kredytowej i kwotę każdej płatności miesięcznych.

6 Budowanie na mocnych stronach. Z dowolnego celu, skupić się na tym, co można zrobić i poprawić go. Celem zdrowia może czytać, "Za zgodą mojego dostawcy zdrowotne, będę chodzić jeden blok dzień i dodać jeden w tygodniu, aż mogę chodzić na 10 bloków."

7 Poprawa wolnego czasu z naciskiem, takie jak "I spędzić 30 minut bez przerwy tydzień w moim sklepie drewna."

8 Rozwiń swoje życie duchowe z celem, takie jak "ja poświęcić pięć minut, cztery dni w tygodniu do czytania, medytacji lub modlitwie przed snem." Modyfikacja do włączenia osobistych preferencji.

9 Sprawdź swoją przestrzeń życiową, bardziej przyjazny pisząc cel, który działa w kierunku rozwiązywania co Cię nurtuje. Celem może przeczytać: "Będę zmniejszyć bałagan poprzez oddanie rzeczy się kiedy skończę korzystania z nich."

10 Priorytetów najpilniejszych problemów, aby uniknąć frustracji. Poprzez układanie planu pracy na jednej rzeczy za pierwszy miesiąc i dodanie drugiego w drugim lub trzecim miesiącu, można doświadczyć sukcesu, która motywuje do walki następnego celu.

11 Plan niepowodzeń, porażek i nieoczekiwane. Życie się dzieje, gdy dążymy do osiągnięcia celów. Wybacz sobie i wrócić na tor jak najszybciej.

12 Spotkać się i ustawić nowe cele, aby rozwinąć na każdej realizacji. Współpracuj z małżonkiem, partnerem, współlokatora lub znajomego, aby pomóc skupić.

Wskazówki:

  • Ustaw cele dalekosiężne dla twojego życia i konkretnych etapów wiekowych.