adcov.com

Jak napisać list z reklamacją do dyrektorów

Jak napisać list z reklamacją do dyrektorów

Adresowanie reklamacji lub troska o Twoje dziecko w szkole może być drażliwa kwestia. Naturalne jest, że mają silne pragnienie, aby bronić swojego dziecka, ale również jest ważnym się szanować innych, odnosząc się do wrażliwych obawy z dyrektor szkoły. Po tym wszystkim jest osoba odpowiedzialna za dobre samopoczucie Twojego dziecka podczas gdy on lub ona jest w szkole. Jest to niezbędne do podejścia literę skargi do dyrektorów, profesjonalnie i z właściwą mentalność.

Instrukcje

• Być profesjonalny. Wpisz literę w edytorze tekstu, za pomocą list profesjonalny szablon. Odręczne notatki są idealne dla karty sentymentalny, ale skargi pismo do dyrektor jest kwestia biznesu. Dyrektor będzie to bardziej poważnie, jeśli się to jako takie podejście.

• Być przyjazny, jeszcze autorytatywne. Podejścia literę na trzeźwo i pamiętaj, że osoba, z którą piszesz do jest odpowiedzialny za edukację swojego dziecka. Ta mentalność pomoże Ci napisać list w odpowiedniej tonacji.

• Używać więcej faktów i mniej emocji. To jest OK, aby powiedzieć, jak zdarzenie sprawiło, że lub dziecku poczuć, ale nie pozwól, gniew lub frustracji wpływ, jak napisać list. Zamiast tego Szczegóły zdarzenia i dostarczenie dokumentacji można mieć ów podtrzymuje skargę.

• Utrzymywać twój punkt widzenia z przodu Twojego umysłu i podjąć wysiłek, aby być zwięzły, który sprzyja przejrzystości. Upewnij się, że jeśli dyrektor szkoły ma tylko kilka chwil, aby przeczytać list, wiadomość przychodzi poprzez. Jest zwięzły również osłony przed tyradę, który jest nieprofesjonalne i nieskuteczne.

• Zapytaj dyrektor szkoły do podjęcia działań. Pomyśl dokładnie o jakie rozsądne działania można podjąć w celu rozwiązania Twojej skargi. To daje coś przez co ocenić skuteczność listu, i daje dyrektor jakiegoś kierunku w stosunku do pomyślnego rozwiązania.

• Korekty do więcej niż Ortografia i gramatyka. Skupić się na wiadomość i tonu listu. Jeśli masz ktoś inny ją przeczytać, że jest jeszcze lepiej. Ton listu może być często niewłaściwie, jak są nie wyrazu twarzy lub przegięcia, aby służyć jako repliki. Po trzecie przeczytać list i zapewnić, że dane wejściowe mogą znacznie zmniejszyć ryzyko nieporozumienia.