adcov.com

Jak napisać Historyjki społeczne dla dzieci z autyzmem

Social Story ™ jest opowiadanie, że jest napisane, aby uczyć umiejętności społecznych dla dzieci z autyzmem. Historia zwraca szczególną potrzebę, opisując sytuację, pokazując perspektywę innych, zapewniając ważne informacje i nauczanie właściwej odpowiedzi. Opracowany przez Carol Gray w 1991 roku, Historyjki społeczne ™ zostały zaprojektowane, aby być napisane zgodnie z określonymi wytycznymi. Celem historia Społecznego jest do wymiany informacji społecznej, potwierdzają to pożądane zachowanie, i lepszego zrozumienia wydarzeń i oczekiwań.

Instrukcje

1 Określ, które umiejętności lub sytuacji zajmie historia. Historia powinna być rozwijana w celu rozwiązania jednego potrzebę --- jedno oświadczenie, działania lub sytuacji społecznej, że wyzwania dziecko.

2 Zdefiniuj perspektywy dziecka. Jeśli on jest w stanie, niech dziecko uczestniczy, opisując, jak on interpretuje problematycznej sytuacji. W przeciwnym razie, trochę czasu, aby obserwować sytuację, dzięki czemu można określić, co się dzieje i dlaczego. Spójrz na motywacji, a nie zachowania. Na przykład, jeśli płacze, gdy dzwon pierścienie wnękowych, nie pisać historię o płacz płacz lub o tym, jak jest nie do przyjęcia. Napisz historię, która pomaga mu radzić sobie z powodu on płacze. Czy dźwięk boli uszy? Czy przerażający dzwon sygnalizuje przejście?

3 Lista wszystkich kroków w sytuacji skierowana tak, że można opisać to, co się dzieje, gdzie, kto jest zaangażowany, a kiedy to się stanie. Bądź konkretny, jak dziecko oczekuje się odpowiedzi.

4 Napisz historię. Historyjki społeczne ™ powinien być napisany w pierwszej osobie, w czasie teraźniejszym, tak, że dziecko może identyfikować się z historią. Dostarczyć jak najwięcej informacji, jak to możliwe, aby pomóc mu lepiej zrozumieć. Użyj słownictwa i wybrać długość dla tej historii, która jest odpowiednia dla dziecka poziom funkcjonowania.

5 Struktura Śledź Społecznej Story ™. Historyjki społeczne ™ korzystania z poszczególnych rodzajów zdań: opisowe, perspektywa, dyrektywy i kontroli. Zdania opisowe powiedzieć, kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego dane o sytuacji. Zdania perspektywy podać szczegóły na temat uczuć, reakcji i myśli innych osób zaangażowanych w sytuację. Dyrektywa oświadczenia powiedzieć pożądanej odpowiedzi lub oczekiwanego zachowania. Instrukcje sterujące są zaprojektowane, aby pomóc dziecku zapamiętać historię. Zdaniem Graya, należy użyć o jeden dyrektywy lub kontroli oświadczenia dla każdego 04:58 zdań opisowych lub perspektywy, jednak historie nie muszą zawierać dyrektywy. Historia może po prostu mają na celu pomóc dziecko z autyzmem zrozumieć czyjeś spojrzenie, dając informacje, lub oferując gwarancję.

6 Dowiedz się od przykładów dostępnych w Internecie. Poniższe przykłady mają referencje Historie Społecznych ™, które można śledzić i dostosowywać do własnych potrzeb.

7 Wdrożenie historię. Przeczytaj historię dziecka i odpowiedzieć na pytania i / lub udzielenia wyjaśnień. Modelowanie pożądanych zachowań, aby pomóc wzmocnić koncepcję. Tworzenie harmonogramu i przeczytać historię regularnie. Upewnij się, że każdy, kto pracuje z dzieckiem, ma historię i rozumie cel. Dodatkowo, przeczytaj historię tuż przed dziecko wejdzie do sytuacji, że historia z oferty.

Wskazówki:

  • Zastanów się nad wykorzystaniem różnych stylów prezentacji. Historyjki społeczne ™ są najczęściej odbywa się w formie pisemnej, ale myśleć poza-the-box i wykorzystania mediów, co robi najlepiej zadanie komunikacji z dzieckiem. Możesz użyć rysunki, zdjęcia, symbole, obrazy z Picture Exchange Communication System (PECS), wideo lub komputera.
  • Proces może wydawać się łatwe, ale pisanie krystalicznie czysty Społecznej Story ™, który następuje sprawdzony format, Carol Graya wymaga praktyki.