adcov.com

Jak napisać dożylnym ceny

Jak napisać dożylnym ceny


Pielęgniarki często rejestruje szczegóły dożylnego podawania płynów, czy są one biorąc zamówienia telefoniczne od lekarza, pisanie notatek w narracyjnych karmiących, organizując o przeniesienie do innej jednostki lub podając raport szkód pracownikom następnej zmiany w. Mimo skoku technologicznego programowalnych pomp IV, ogólnie procedura pisania i zgłosiła dożylnie pozostaje taka sama jak w przypadku płynów IV rutynowo wisiał w butelkach.

Instrukcje

1 Zapisuje nazwy lub rodzaju płynu, który ma być podawany: D5W (5 procent) i wody, dekstrozę, NS (soli fizjologicznej) lub RL (mleczan Ringera), na przykład.

Jeśli wspólne elektrolity mają być włączone w terapii, ich nazwę i ilość jest zawarta w ogólnej nazwy. Na przykład, chlorek potasu, chemicznie skrócie KCI, często uzupełniany i podawać w milirównoważnikach.

Tak więc pierwsza część tekstu może czytać "D5W + 20mEq KCI ..."

2 Zapisuje szybkość że płyn ma być podawany. Płynów dożylnych mierzy się w mililitrach (ml) lub centymetrów sześciennych (cc); są one identyczne i stosowane zamiennie. Szybkość podawania wynosi zwykle objętość płynu przeznaczonego do podawania raz na godzinę. Tak więc, jeśli Twoje zamówienie wskazał, że IV było uruchomić na 75CC na godzinę, tekst będzie się czytać "D5W + 20mEq KCI @ 75CC / godz."

3 Jeśli dostarczone przez zamówienie, napisz całkowita kwota do podawania. Przykładem może być na zamówienie, które wzywa się do jednego litra tylko do infuzji. Twoje zamówienie napisane by następnie odczytać "D5W + 20mEq KCI @ 75CC / hx 1 L. Ten rodzaj zlecenia jest rzadko. Częściej zamówienie dożylną kontynuowano aż do stopy IV wzrosła w CC na godzinę, spadła, lub przerwać całkowicie.

Wskazówki

  • Niekiedy, lekarz może przepisać niewielka ilość płynu przeznaczonego do infuzji w celu zapewnienia, że ​​żylny jest patentu w przypadku powikłań. Jest to często określane jako "KVO" lub "utrzymywać żyły otwarty" i zazwyczaj odnosi się do szybkości wlewu 10 do 25cc / godzinę.
  • Podczas robienia zamówienia przez telefon, zawsze odczytana całą zabiegu medycznego lub porządek dożylną do lekarza w celu potwierdzenia. Wpisz swoje imię i nazwisko, data, czas, inicjały "VO" do "porządku" i nazwy słownej lekarza. Jest odpowiedzialny za zapewnienie, że podpisuje zamówienia słowny potwierdzić instrukcje telefoniczne.