adcov.com

Jak napisać CV dla 14-latka

Jak napisać CV dla 14-latka

14-latka nie może mieć wiele historii pracy za nim, ale umiejętności doświadczenie i praca zespołowa może stanąć mu w dobrej pozycji. Jeśli chcesz pomóc dziecko pisać CV dla jego pierwsze zadanie, można użyć wszystkie te umiejętności życia aby go w niepełnym wymiarze godzin swoich marzeń. Oprócz tematów poruszanych w CV Prezentacja umiejętności są tak samo jak dorosłych CVs, jeśli może być prostsze.

Instrukcje

• Omówić z 14-letni jakiego rodzaju pracy on szuka. Dostosować swoje CV do określonego rodzaju pracy, wiec potencjalny pracodawca może dotyczyć umiejętności osób poszukujących pracy do roli dostępne.

• Zbieraj Informacje o przeszłych doświadczeń dziecko robi coś niejasno pracą. Na przykład jeśli pomagał ojcu, kafle w łazience to może być przydatne dla praktyczne, praca w niepełnym wymiarze. Jeśli dziecko regularnie nie domowych zadań dla kieszeni pieniądze, a następnie to doświadczenie mówi potencjalnego pracodawcę niż on jest ciężko pracujących.

• Zapytaj osób poszukujących pracy za informacje o jej hobby. Hobby wypełnić CV i dziecko może pokazać umiejętności przywódcze (jeśli ona jest kapitan zespołu), lub umiejętności pracy zespołowej (jeśli jest ona częścią jednego lub więcej zespołów). Samotny hobby jak jazda konna lub pływanie może pomóc dostać jej pracę w miejscach pracy w stajni lub siłowni kompleksy. Avid czytelników mogą huśtawka pracę w księgarniach i gry sklep może zatrudnić graczy komputerowych.

• Zbieraj Informacje o potencjalnie przydatne umiejętności prosząc dziecko jakie przedmioty dowiaduje się w szkole lub co on spędza czas robi po szkole. Na przykład umiejętności obsługi komputera, który jest biegły w, takich jak e-mailowych, przy użyciu drukarki, skanery, lub dowiedzieć się informacji w Internecie, mogą być istotne dla niektórych zadań, takich jak administracji biurowej. Umiejętności językowych, które zdobył od szkoły mogą być przydatne w obszarach związanych z turysta pracy jak parki rozrywki.

• Pomoc dziecko znaleźć dwa odniesienia do umieścić w CV. Dla 14-latka te będzie ex pracodawcy, ale może być rodzina znajomi lub autorytetów trenerów sportowych lub nauczycieli. Sędziowie powinni wiedzieć dziecka no i móc opisać ich mocnych stron i umiejętności do potencjalnych pracodawców. Numery kontaktowe są niezbędne dla sędziów, więc dziecko należy zapytać sędziego o zgodę osobiście, lub przez telefon, przed oddaniem jego nazwisko w dół na papierze.

• Powiedz dziecku typu CV na komputerze, aby ułatwić czytanie. Pozwól, żeby napisać CV w jej własnych słów, ale potem skorygować Gramatyka i ortografia błędy, jak to pokazuje, że jest ona w stanie własny kierunek. Użyj opcji szablon CV jeśli dostępne na oprogramowanie. Najpierw umieścić dane osobowe takie jak imię, adres i numer kontaktowy. Następnie rozdzielić pozostałą część CV na sekcje. Są to wykształcenie, doświadczenie, hobby, umiejętności i sędziów.

• Podkreślenie każdej sekcji dla jasności. Najpierw pisać każdy oddzielny punkt, z ostatnich zdarzeń za pomocą punktorów. Zachować CV na jednej stronie, jeśli jest to możliwe.

• Odczyt na CV po jego zakończeniu. 10 do 15 druga przejrzeć CV powinno dać czytelnikowi wszystkich najważniejszych punktów do zapamiętania.