adcov.com

Jak mogę zmierzyć bazowej krzywej Eye?

Jak mogę zmierzyć bazowej krzywej Eye?


Krzywa podstawy oka jest krzywa rogówki na tęczówki i źrenicy. Ta krzywa odpowiada wklęsłej powierzchni soczewki kontaktowej. Pomiar jest kluczem do montażu twardych soczewek kontaktowych. Miękkie soczewki kontaktowe nie wymagają takich samych pomiarów od materiału soczewki wygina i tworzy dla oka. Pomiar krzywej bazowej oka wymaga specjalnego przeszkolenia i sprzętu. W większości przypadków, Twój okulista mierzy krzywej bazowej podczas swojej służby wizja wizyty. Źle baza krzywa zakłóci swoją wizję i może zranić oko.

Instrukcje

1 Usiądź w fotelu na jednej stronie keratometru. Keratometru ma brody i czoła odpocząć przed maszyną z obiektywem. Wizja profesjonalna opieka będzie siedzieć po drugiej stronie maszyny.

2 Przetrzyj czoło i podbródka wacikiem nasączonym alkoholem. Wizja profesjonalna opieka często zrobi to za Ciebie.

3 Miej oko otwarte, jak profesjonalna opieka wizja ostrość obiektywu zarówno na prawej lub lewej oka. Skupić się na obrazie widać w obiektywie. Różne maszyny mają różne obrazy, z geometrycznych kształtów do krajobrazów. Maszyna wydaje dźwięki jak obraz idzie i nieostry. Maszyna rzuca światło na oku i mierzy odbicie tego światła od siatkówki. Mierzy załamania światła, jak przechodzi przez soczewkę oka i rogówki. Następnie oblicza się podstawową tej krzywej oka.

4 wizja profesjonalnej opieki Przesuwa obiektyw do drugiego oka i powtórzeń.

Wskazówki

  • Nie można mierzyć krzywej podstawowej własnego oka.
  • Każda marka keratometru ma inny protokół, aby ustawić i zapisać krzywą bazową.
  • Myj ręce przed dotknięciem oczy.