adcov.com

Jak mogę Rysunek Węglowodany na etykietach żywności?

Jak mogę Rysunek Węglowodany na etykietach żywności?


Chociaż wartość odżywcza reprezentowana na etykiecie produktu może wydawać się dość łatwe do dekodowania, istnieją subtelne niuanse, że wiele osób nie. Wiedząc, jak skutecznie zarządzać spożycie węglowodanów jest ważne, gdy trzeba poprawić swoją dietę, i jest niezbędna dla osób, które są na starannie monitorowanych, takich jak diety osób chorych na cukrzycę.

Instrukcje

1 Odszukaj informacje o wartościach odżywczych z tyłu lub z boku etykiecie opakowania jedzenie jest. Czytaj wykres odżywczą aż znajdź sekcję węglowodanów.

2 Zanotuj numery pod spodem węglowodanów tytule na osobnej kartce papieru. "Węglowodany" oznacza ilość węglowodanów całego produktu, w tym włókna, cukry i węglowodany złożone.

3 odjąć kwotę "Razem Sugar" od sumy węglowodanów, aby określić, ile węglowodanów pochodzą ze sztucznych substancji słodzących i innych źródeł niezdrowych. Wynik podzielić przez wszystkich węglowodanów. Wyższy jest ten stosunek, tym lepiej, wskutek niższej niż 0,6 wskazywałaby "fast food". Weźmy, na przykład, candy bar z 50g węglowodanów ogółem i 40 g cukru; 50 minus 40 wynosi 10. 10 podzielone przez 50 jest 0,2 - stosunek możliwych kompleksowych węglowodanów do węglowodanów ogółem obecny. Ten niski wskaźnik wskazuje, że klasyczna jest niezdrowe, wysokiej cukru źródłem pożywienia.

4 Odejmij "Włókno" z ogólnej liczby węglowodanów, aby określić liczbę netto węglowodanów w pożywieniu. Wynik ten daje bardziej dokładną liczbę ile z zawartością węglowodanów organizm może faktycznie strawienia. Włókno trawienie pomoc ale niestrawne; nie dostarcza żadnej energii dla procesów fizjologicznych.