adcov.com

Jak mogę pozbyć się gazu na diecie surowej żywności?

Niektórzy ludzie, którzy troszczą się o zdrowie i długowieczność przyjąć surową dietę. Wierzą, że wiele z żywienia w żywności jest gotowane z dala, wraz z kluczowych enzymów, z których mogłyby skorzystać ciała. Ale raw food dieta niesie ze sobą co najmniej jedną dużą niepożądane komplikacje: gazowe. Surowe zwolennicy żywności muszą nauczyć się strategii zapobiegania ten problem jak najwięcej.

Zmiana może Shock System

Jeśli bierzesz pod uwagę surową dietę, ale nie wykonane jeszcze przełącznik, nie dokonania zmiany na raz, Colorado State University Extension specjaliści żywienia J. Anderson, S. Perryman, L.Young doradztwo i S. Przed . Radykalna zmiana może wytrącić system do biegunki, a także spowodować wiele gazu, który jest kłopotliwe i bolesne. Szybki przełącznik jest bardziej prawdopodobne, aby powodować wzdęcia.

Jeśli masz już przełącznik i już cierpią z gazu, cofać, niech system regulacji, a następnie rozpocząć się stopniowo.

Oszczędzał Yourself

Chodzić swoje wprowadzenie do jedzenia surowego jedzenia, zacząć z jednej grupy żywności dni, a następnie przejść na pełnoprawny surowej diety w krokach. Twoje ciało jest chyba już dobrze zaznajomieni z surowych owoców i orzechów, ale uważaj na ilości owoców. Niektóre owoce, takie jak jabłka, mogą powodować gazu i diarrea podczas jedzenia w dużych ilościach.

Aby rozpocząć, wybierz jedną grupę produktów spożywczych. Na przykład, wprowadzenie żółte warzywa, takie jak squash, pierwszy, i zobaczyć, jak to zrobić. Jeśli to zrobisz dobrze, dodać inne żółte warzywa. Następnie zaczynają wprowadzać zielone warzywa.

Warzywa kapustne

Unikać surowych pokarmów krzyżowych, które często powodują gazu. Są to surowe kapusta, brokuły, kalafior, kapusta, collards i brukselki. Jeśli chcesz je jeść, Donna Gates, autor książki "Ciała Ekologii" zaleca kompromis: jeść je lekko smażone lub gotowane na parze lub w postaci sfermentowanego, takie jak kapusta kiszona.

Twój organizm potrzebuje wody

Colorado State University Extension doradza także picie dużej ilości wody, co pomaga zminimalizować gazu jelit ..

Over-the-counter i recepty środków

Można wziąć over-the-counter środków, enzymy trawienne, które są sprzedawane w supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością i aptekach. Enzymy są w postaci płynnej i pigułki. Przyjmować zalecaną ilość tabletek przed jedzeniem. Jeśli kupisz je w postaci płynnej, będzie dodać kilka kropli do pokarmu.

Istnieją również leki na receptę dostępne dla poważnego gazu i wzdęcia, więc jeśli problem jest poważny i nie chcesz zrezygnować z diety surowej żywności, skonsultować się z lekarzem.