adcov.com

Jak mierzyć ciśnienie śródgałkowe

Ciśnienie wewnątrzgałkowe odnosi się do ciśnienia płynu w oku. Specjaliści okulistyczny, optyków i okulistów, użyj tonometr do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjenta. Gdy ta jest większa niż normalnie, nadciśnienie oczne stanie, który może być prekursorem choroby oczu zwane jaskrą lub stopniowej utraty wzroku. Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe może być również spowodowane przez leki, zapalenie oczu, wysiłek fizyczny i innych czynników.

Instrukcje

Instrukcje

1 Przygotowanie urządzenia używanego do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Chcesz się upewnić, że są właściwie dezynfekowane pryzmat z jałowej wody i alkoholu izopropylowego. Podziałka pryzmat pomiarowy powinien być również ustawiony na "0" i wyrównany z białym zaznaczonym punktem na czele tonometr. Należy również tonometr skalibrowany 10mmHg.

2 Przygotowanie pacjenta do pomiaru. Pacjent może siedzieć na lampę szczelinową, która jest dostosowana do wygodnej wysokości. Broda i czoło powinny być umieszczone na odpoczynek i opaską odpowiednio. Powiększenie lampy szczelinowej powinien być ustawiony x 10.

3 Podawać miejscowo znieczulający i fluoresceiny. Przed rozpoczęciem pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego, należy podać znieczulenie do znieczulenia oka i niewielką ilość fluoresceiny na każdym oku. Fluoresceiny jest środek do barwienia wykryć ślady krwi w oku.

4 Zmierz ciśnienie wewnątrzgałkowe. Do tego chce upewnić się, że oświetla wiązką Szczelina głowicy tonometru z prawej strony pacjenta do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego dla prawego oka. Ta sama zasada odnosi się do drugiego oka. Ważne jest również, aby przenieść tak, że filtr niebieski wiązka wychodzi z filtrem niebieskim. Chcesz być wiązki światła o szerokości, dzięki czemu można łatwo znaleźć pierścienie fluoresceiny.

5 Uwaga odczyt z tarczy tonometru. Aby dokładnie zmierzyć ciśnienie śródgałkowe, chcesz powoli przesuwać tonometru przodu tak, że pryzmat delikatnie dotykania środek jednej rogówki. Obrócić pokrętło w prawo, skalibrowany, aby uzyskać dwie naczepy fluoresceinowe koła spotykają się i tworzą literę S.

6 Usunąć pryzmatu z powierzchni rogówki. Upewnij się, aby wytrzeć końcówkę pryzmat po użyciu, a następnie powtórzyć ten sam proces dla drugiego oka.

7 Czytaj pierścienie tonometria celu sprawdzenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Będzie można zobaczyć pierwsze zdjęcie poniżej zanim osiągnie punkt końcowy kalibracji gdy ciśnienie wewnątrzgałkowe jest wysokie. Obrócić pokrętło w prawo, kalibrowany, aby dostosować i uzyskać prawo odczytu.
Z drugiej strony, ciśnienie wewnątrzgałkowe jest niskie, gdy znajduje się drugi obraz. Do tego chcesz włączyć skalibrowany wybierania w lewo, aby uzyskać odpowiedni punkt końcowy.
Wreszcie były odczyt spowoduje trzeciego obrazu.

Wskazówki

  • Zawsze należy upewnić się, że jest odpowiednio skalibrowany tonometr do dokładnych odczytów. Jest również ważne, aby stosować sterylizowanego sprzętu do zapobiegania infekcjom spowodowanych przez brudne graniastosłupów.