adcov.com

Jak mierzyć ciśnienie krwi u myszy

Jak mierzyć ciśnienie krwi u myszy


W dobie postępu medycznego, badań przeprowadzonych na zwierzętach są faktem. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak leki ciśnienie krwi lekarz po prostu przepisany jest bezpieczne i skuteczne? Odpowiedź jest to, że prawdopodobnie został przetestowany w laboratorium myszy pierwszy. Wielu naukowców i instytucji badawczych wykonać test, który polega pomiaru ciśnienia krwi u myszy. Według hyper.ahajournals.org, "ogon szczura jest szczupła występ, na którym ciężar tak wiele badań w nadciśnieniu wisi." Tutaj będziemy wyjaśniać, jak mierzyć ciśnienie krwi u myszy przy użyciu metody ogon mankietu.

Instrukcje

1 Upewnij się, że masz prawidłowe środowisko w pokoju masz zamiar przetestować myszy. Temperatura i hałas może powodować stres u myszy i wpływać na wyniki.

2 Podnieś myszy delikatnie i ich identyfikacji.

3 Sprawdź platformy ocieplenie gdzie można umieścić myszy i używać termometr na podczerwień, aby upewnić się, że mają odpowiednią temperaturę. (Jeśli są zbyt zimno, sprzęt nie da się czytać i może spowodować śmierć. Jeśli są zbyt ciepłe, myszy mogą cierpieć z powodu stresu i odwodnienia).

4 Podłącz urządzenia. Czujnik mankiet ogon musi połączyć się z krępującym, że będzie na platformie ocieplenia zwierząt. Potrzebny będzie również do podłączenia mankietu do żarówki inflatora z rur przeznaczonych do tego celu. Teraz jest dobry czas, aby połączyć oprogramowanie czytanie lub kartę rejestratora, który da ci moc czytania.

5 Teraz możesz odebrać myszy jeden po drugim, delikatnie za ogon, i umieścić je w klatce. Restrainer będzie miała otwór w boku, ogon będą pochodzić z.

6 Zamontuj czujnik mankietu i zabezpieczyć poprzez dołączenie do krępowania myszy tak, aby nie poruszać.

7 Niech myszy odpocząć przez 5 minut przed pomiarem ciśnienia krwi.

8 Jeśli ogon jednego z myszy zrazy z mankietem, zatrzymać i umieścić go z powrotem na miejsce.

9 Zapisz wyniki czytania.

10 Zwolnij myszy i umieścić je z powrotem w ich klatkach.

11 Czyste cały sprzęt, który miał kontakt z myszami z mydłem. Nie stosować amoniaku.

Wskazówki:

  • Nie dotykać myszy lub wyjść z pokoju, gdy robisz to badanie. Ważne jest, aby zapewnić możliwość Myszy do aklimatyzacji do tych warunkach badania. Aby to zrobić, należy umieścić je w tym samym miejscu i wziąć odczyty w tym samym czasie każdego dnia podczas wypełniania testów.
  • Nie stawiać samców myszy w uchwytach, gdzie został umieszczony kobiet myszy bez mycia dokładnie pierwsze, jak uczyni to samce myszy chorych. Nie należy używać myszy, które są ranne, mają krótkie ogony, zapalenie skóry, wyglądają chore lub są zbyt zdenerwowany (porusza się zbyt wiele, krzyczy) w teście.